Naujienos

Atkurtos Lietuvos gimtadienio atgarsiai padalinių Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinių bibliotekose

Atkurtos Lietuvos gimtadienio atgarsiai Ežerėlio bibliotekoje
Lietuvėlė mūs mama.
Tėviškėlė - jos dukra.
Mes laimingi ir laisvi
Esam tos dukros visi.

Kiekvienas žmogus turi Tėvynę. Kokia ji yra ir bus, priklauso nuo mūsų. Pasitikdami artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir siekdami vaikų širdyse pasėti meilės ir pagarbos Lietuvai sėklelę, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padalinių bibliotekos kartu su LBD Kauno rajono skyriumi iniciavo renginį „Vasario 16-ąją švęskime linksmai: literatūrinis žodis atgimusiai Lietuvai“ su S. Gedos kūrybos skaitymais.

Nuo pat ankstyvo vasario 8-osios ryto iki vakaro S. Gedos eilės iš moksleivių ir bibliotekos darbuotojų lūpų skambėjo Batniavos, Ežerėlio, Čekiškės, Padauguvos, Vandžiogalos, Kulautuvos, Šlienavos, Ilgakiemio ir Domeikavos bibliotekose.

Sakoma, kad kalba ne pats poetas, o per poetą kalba gilioji amžių atmintis. S. Geda ir buvo tas žmogus, per kurį kažkas bylojo Lietuvos likimą. Vasario 4-tąją poetui, dramaturgui S. Gedai būtų sukakę 75 metai. Minint 75 -ąsias poeto gimimo metines, Padauguvos bibliotekoje klubo „Šypsenėlė“ narės: S. Budzeikaitė ir M. Vitkauskaitė skaitė S. Gedos eiles. Jaunesnieji klubo nariai skaitė M. Vainilaičio eilėraščius. Kiti bibliotekos lankytojai prisijungdami prie poezijos skaitymų, deklamavo savo pamėgtus eilėraščius ir renginio pabaigoje visi sugiedojome Lietuvos himną. Čekiškės bibliotekoje S. Gedos eilėraščius susirinkusiems skaitė Čekiškės laisvalaikio salės meno vadovė - Kristina Kriščiūnienė. Batniavos bibliotekoje į šventinį renginį gausiai susirinkę jaunieji bičiuliai skaitė ir deklamavo visiems gerai žinomus S. Gedos eilėraščius iš eilėraščių rinktinių: „Mėlynas autobusiukas“, „Praniukas pramaniūgas“, „Močiutės dainos“ ir kt.

Atkurtos Lietuvos gimtadienį ir rašytojo S. Gedos jubiliejų minėjo ir Ežerėlio biblioteka. Renginio dalyviams vyr. bibliotekininkė R. Mickevičienė papasakojo apie poeto gyvenimą, jo kūrybą ir pristatė bibliotekoje veikiančią literatūros parodą, skirtą poeto S. Gedos atminimui. Popietėje dalyvavę vaikai ir suaugusieji skaitė ir deklamavo S. Gedos eilėraščius ir klausėsi dainomis virtusių poeto eilių. Po poetinės įžangos mažųjų laukė edukacinis literatūrinis žaidimas „Knygos kodas“ ir viktorina „Jei žinai, atsakyk“. Į Vandžiogalos biblioteką atskubėję Vandžiogalos darželio ugdytiniai ir juos atlydėjusi auklėtoja Z. Žarnauskiene kūrė trispalves paukščių aplikacijas, ant sniego piešė Lietuvos trispalvę, prisimindami ką reiškia vėliavos spalvos. Į renginį pasveikinti benduomenės atvykęs miestelio seniūnas V. Šniauka pasidžiaugė tokiomis iniciatyvomis ir galimybe visai bendruomenei susiburti drauge.   

Ketvirtadienio rytą Šlienavos pagrindinės mokyklos septintos klasės moksleiviai, kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja I. Staleckiene bei mokyklos bibliotekininke J. Vingiliene atskubėjo į biblioteką, kurioje dalyvavo S. Gedos poezijos skaitymuose. Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Grušienė moksleivius sutiko su S. Gedos daina „Riešutų žydėjimas“ ir apžvelgė S. Gedos gyvenimo ir kūrybos kelią. Moksleiviai skaitė S. Gedos eiles iš knygos „Ugniabalsis niekas“.

Kulautuvos bendruomenės namuose kovo 8 dienos popietę Lietuvos poeto, dramaturgo, eseisto, vaikų literatūros kūrėjo, literatūros kritiko, publicisto ir vertėjo Sigito Gedos eiles skaitė ir klausė jo įrašų moterų užimtumo centro grupė „Akacija“ ir kiti Kulautuvos bendruomenės nariai. Moterų užimtumo centro grupės ,,Akacija“ narės pristatė savo rankdarbius, kuriais prisijungdamos prie projekto ,,Anklodė Europai“ neria didžiausią pasaulyje antklodę.

Šventę vaikinavo ketvirtadienio popietę į Domeikavos biblioteką susirinkusios poezijos mylėtojų klubo narės bei aktyvios bibliotekos skaitytojos, dalyvavusios poeto Sigito Gedos kūrybos skaitymuose. Su pagrindiniais poeto biografijos įvykiais rennginio dalyves supažindino vyr. bibliotekininkė Dalė Launikaitytė. Susirinkusios moterys vartė Sigito Gedos poezijos rinktines ir skaitė dramatiškas ir kartais liūdnokas eiles. Po garsinių skaitymų klausėmės S. Gedos eilių, virtusių skambiomis dainomis, kurias atlieka Lietuvos bardai: Gediminas Storpirštis, Vytautas Kernagis, Sigitas Jačėnas ir Andrius Mamontovas. Didžiausią įspūdį visoms paliko vaizdo klipas „Giesmė pasaulio medžiui“. Kuršių marių vaizdai, didingos smėlio kopos ir prasmingi žodžiai dar kartą priverčia mus susimąstyti ir labiau branginti tai ką turime: laisvę ir savo Tėvynę.   

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė