Pradinis Naujienos Lietuvos istorijos pamoka Vilkijos bibliotekoje

Lietuvos istorijos pamoka Vilkijos bibliotekoje

Lietuvos istorijos pamoka Vilkijos bibliotekoje
Lietuvos istorijos pamoka Vilkijos bibliotekoje

Vis dažniau mokytojai susiduriantys su mokinių motyvacijos stoka, bando ieškoti naujų mokymo organizavimo formų: netradicinėse erdvėse veda pamokas, pamokų metu naudoja naujas inovatyvias mokymo priemones ar siekia sudominti moksleivius perteikdami skirtingais būdais pamokų turinį.

Šaltoką, tačiau saulėtą ir gražų antradienio rytmetį, Vilkijos gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Marija Seiliūte atskubėjo į biblioteką sudalyvauti pilietinėje Lietuvos istorijos pamokoje.

Mokytoja moksleiviams pasakojo svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, kalbėjo apie Vasario 11-osios aktą. Po pasakojimo mokytoja tikrino ir moksleivių žinias, užduodama jiems klausimus, susijusius su ankstyvųjų, viduramžių ir šių laikų  istorija. Moksleiviai pademonstravo puikias istorijos žinias. Itin nustebino moksleivių gebėjimas orientuotis anų laikų istorijoje. Bibliotekoje vykusioje Lietuvos istorijos pamokoje ketvirtokai mintinai deklamavo eilėraščius apie Lietuvą.

Pamokos pabaigoje bibliotekos darbuotojos moksleiviams pristatė Metų knygos rinkimų akcijoje esančių knygų vaikams penketuką. Demonstruojamose skaidrėse vaikai atpažino perskaitytas knygas, o dalis moksleivių prasitarė, kad dalyvavo Vilkijos gimnazijoje vykusiame susitikime su knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ autoriumi - Virgiu Šidlausku. Ketvirtokai susidomėjo ir kitomis Metų knygos rinkimų akcijoje vaikų kategorijoje esančiomis knygomis: Ilonos Ežerinytės knygele „Šunojaus diena“,  E. Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“, G. G. Eklės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“ ir R. Unos  knyga „Aš esu Tomas, seklys“. Didžiuojamės moksleivių žingeidumu ir gebėjimu taip greitai įsisavinti žinias ir naujas informaciją. O kad mokymosi procesas būtų įvairesnis, bibliotekoje pamokos bus organizuojamos vis dažniau.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkės
J. Bačėnienė ir Z. Ruzgienė