Pradinis Naujienos Metų knygos rinkimų akcijos renginiai Pagynės ir Domeikavos bibliotekose

Metų knygos rinkimų akcijos renginiai Pagynės ir Domeikavos bibliotekose

Metų knygos rinkimai Pagynėje
Metų knygos rinkimai Pagynėje

Metų knygos rinkimai Pagynėje

Pagynės biblioteka jau trečius metus iš eilės teikia paraišką dalyvauti „Metų knygos“ rinkimuose ir laimi knygų komplektą vaikams. Šių metų renginių ciklų tikslas - kelti lietuvių grožinės literatūros skaitomumą kaime, kurti draugiškesnius santykius tarp įvairaus amžiaus vaikų, mažinant socialinę atskirtį ir plėsti vaikų žodyną, lavinant jų vaizduotę. Bibliotekoje metų knygos rinkimų akcijai skirti renginiai ir kūrybiniai užsiėmimai bei stalo žaidimų popietės  vyko visą sausio mėnesį.

Metų knygos rinkimų akcijai skirtų renginių metu skaitėme ištraukas iš vaikų kategorijoje išrinktų knygų penketuko. Po skaitymų bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriuose iš spalvoto popieriaus karpėme lapę (pagal E. Daciūtės  knygą „Laimė yra lapė“), iš krepinio popieriaus kūrėme gyvūnus (pagal I. Ežerinytės knygą „Šunojaus diena“), tapėme pirštais (G. G. Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“), pagal V. Šidlausko knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda“ piešėme nuotakingus šaržus. Prisiminę savo pilną nuotykių ir įvairiausių linksmybių vasarą, vandeniniais dažais piešėme peizažus pagal R. Unos knygą - „Aš esu Tomas, seklys“.

Evelinos Daciūtės pasaka „Laimė yra lapė“ iš tiesš ypatinga. Joje pasakojama apie mielą, bet keistą šeimą, gyvenančią medyje, apie berniuko Povilo ir lapės draugystę, kuri skatina filosofuoti, kas yra laimė ir kiti geri dalykai.

Ilonos Ežerinytės knygoje „Šunojaus diena“ sudėtos trys gerumo ir išminties kupinos, humoro nestokojančios pasakos apie sužmogintus gamtos gyvius ir jų santykius su „tikrų“ žmonių pasauliu.

Virgio Šidlausko apysaka „Ulfas ir stebuklinga barzda“ supažindima mus su berniuku, kuris per anksti užsiaugino barzdą, dėl kurios buvo priverstas keliauti per įvairias komiškas šalis, kad tos barzdos atsikratytų.

Rebekos Unos  apysaka „Aš esu Tomas, seklys“ - realistinė apysaka apie antroko Tomo vasarą kaime, linksmus nuotykius, vykusius tais laikais, kai dar nebuvo kompiuterių, neturėjome išmaniųjų telefonų, o vaikai tik retkarčiais gaudavo kramtomosios gumos.

Gajos Gunos Eklės apysaka „Brolis, kurio nereikėjo“ skaitytojui pasakoja istoriją apie šeimą, apie dramatiškus sūnaus išgyvenimus sukėlusį tėvų pasiryžimą įsivaikinti dar vieną berniuką iš globos namų. Šis kūrinys buvo aktualiausias ir daugiausiai emocijų sukėlė per garsinius skaitymus bibliotekoje. Pagynėje yra įsikūrę vaikų globos namai. Kiekvienas paskaitęs knygos ištraukas bandė įsivaizduoti save Gvido vietoje: kaip jaustųsi, ką galvotų... Balsuoti už labiausiai patikusią knygą galima iki vasario 18 d. 

 Domeikavos skaitytojai - aktyvūs Metų knygos rinkimų dalyviai 

Sausio mėnesį Domeikavos bibliotekoje lankėsi Domeikavos lopšelio - darželio priešmokyklinės grupės ugdytiniai bei Domeikavos gimnazijos ketvirtos klasės moksleiviai. Jaunieji bibliotekos lankytojai prisijungdami prie Metų knygos rinkimų akcijos, bibliotekoje skaitė, diskutavo ir balsavo už labiausiai patinkančią Metų knygos rinkimų vaikų kategorijoje knygų penketuke esančią knygelę.

Su mažaisiais bibliotekoje skaitėme E. Dociūtės knygelę „Laimė yra Lapė“ bei aptarėme  jau moksleivių skaitytą I. Ežerinytės knygą - „Šunojaus diena“. Su vyresniaisiais moksleiviais aptarėme ir kitas  Metų knygos rinkimuose išrinktas knygų penketuko knygas: G. G. Eklės „Brolis kurio nereikėjo“ bei R. Una „ Aš esu Tomas seklys“. Po skaitymų ir diskusijų moksleiviai balsavo už jiems labiausiai patikusias knygas. Daugiausia vaikų  simpatijų pelnė dvi knygos - „Šunojaus diena“ bei „Brolis kurio nereikėjo“. Kol mažiausieji bibliotekos lankytojai žiūrėjo animacinį filmuką, vyresnieji pristatė perskaitytas knygas. Džiugu, kad vaikai skaito lietuvių autorių kūrinius ir aktyviai domisi naujomis knygomis ir nuolat jas skolinasi iš bibliotekos. 

Pagynės bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Ščiukauskaitė
Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkės D. Launikaitytė