Naujienos

Domeikavos bibliotekoje vykusiame biblioterapijos užsiėmime - atsakingumo pamokos

Biblioterapijos užsiėmime - atsakingumo pamokos

Sausio 29 dieną Domeikavos bibliotekoje vyko biblioterapijos užsiėmimas. Užsiėmime dalyvavo Domeikavos gimnazijos 1 klasės moksleiviai, kartu su juos atlydėjusia rusų k. vyr. mokytoja - Gražina Kinderiene.

Užsiėmimo metu kartu skaitėme Holly Webb kūrinį „Vienišoji Baltukė“. Aptarėme knygos turinį, atsakėme į teksto suvokimo klausimus bei kartu diskutavome apie pagrindinio knygos personažo elgesį.

Antroje užsiėmimo dalyje moksleiviai turėjo testo formos užduotį, kurioje iš daugybės pateiktų paveiksliukų turėjo atrinkti teisingus. Po užduoties kalbėjome apie neatsakingą žmogaus elgesį (ne vietoje numestų šiukšlių pasekmes aplinkai, namų darbų neruošimą ir pan.) bei aptarėme gero elgesio taisykles. Užsiėmimą baigėme animacinio filmo apie neatsakingo elgesio pasekmes aplinkai ir žmonėms peržiūra.

Biblioterapijos užsiėmimai teigiamai veikia vaikų gebėjimą reaguoti į stresines situacijas, formuoja pasaulėžiūrą bei padeda dalyviams atpažinti emocijas bei jas valdyti. Džiugu, kad po užsiėmimo moksleiviai biblioteką paliko ne vien šauniai nusiteikę, bet ir praturtėję žiniomis.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Štulaitė