Naujienos

Metų knygos rinkimai Linksmakalnyje ir 390-asis Šarlio Pero gimtadienis Lapių bibliotekoje

Metų knygos rinkimai Linksmakalnio bibliotekoje

Metų knygos rinkimai Linksmakalnio bibliotekoje  

„Skaityti ne tam, kad prieštarautum ir neigtum, ne tam, kad aklai priimtum, ir ne tam, kad rastum temą pokalbiui, bet kad mąstytum ir samprotautum“,- byloja senovės išmintis. Linksmakalnio laisvalaikio salėje sausio 26 dienos vakarą vyko „Metų knygos rinkimų“ akcijoje dalyvaujančių knygų penketuko aptarimas ir balsavimas už suaugusiųjų kategorijoje labiausiai patinkančią knygą.

Vakaro svečias - aktorius Rimvydas Jurkša įtaigiai pristatė D. Čepauskaitės pjesę „Aš tave užmiršau“. Renginio dalyviai turėjo progos pasiklausyti skaitomų ištraukų iš Metų knygos rinkimuose knygų penketukui atrinktų knygų, pasidalinti mintimis bei išsakyti savo pastebėjimus. Daugiausiai balsavimui skirtų riešutėlių skaitytojai ir renginio dalyviai skyrė U. Radzevičiūtės istoriniam romanui „Kraujas mėlynas“.

Prisijungdami prie „Metų knygos rinkimų“ akcijos ir organizuodami Linksmakalnio bibliotekoje garsinius skaitymus, bibliotekų lankytojus supažindiname su geriausiais praeitais metais išleistais lietuvių literatūros kūriniais, skatindami juos domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra. Daugiau informacijos apie Metų knygos rinkimų akciją ir knygas, kurios pretenduoja nugalėti, skaitykite čia: Metu_knygos_rinkimai. Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį. Tad nesiliaukite skaityti ir niekuomet nesijausite vieniši ar nelaimingi! 

390-asis Šarlio Pero gimtadienis Lapių bibliotekoje

Sausio 25 d. Lapių bibliotekoje pagrindinės mokyklos pirmokai susirinko į rytmetį, skirtą literatūrinės pasakos pradininko Šarlio Pero 390-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio dalyviai su dideliu susidomėjimu klausėsi vyr. bibliotekininkės J. Žebrauskienės skaitomos nuostabios pasakos „Batuotas katinas“ ir pasakojimo apie rašytoją bei jo kūrybą.

Po nuotaikingų skaitymų, antrojoje užsiėmimo dalyje moksleiviai ėmėsi kūrybinio darbo - piešė batuota katiną. Aptarę ir prisiminę kitas šio prancūzų rašytojo, poeto ir literatūros kritiko labiausiai vaikams žinomas pasakas, užsiėmimą baigėme dalindamiesi mintimis apie vaikų piešiniuose pavaizduotus pagrindinio herojaus - batuoto katino nutrūktgalviškus nuotykius!

 Linksmakalnio bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Pranciulienė
 Lapių bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Žebrauskienė