Pradinis Naujienos Ringauduose vyko II- osios tarpbibliotekinės robotikos varžybos moksleiviams - „Robolyga“

Ringauduose vyko II- osios tarpbibliotekinės robotikos varžybos moksleiviams - „Robolyga“

Ringauduose vyko II- osios tarpbibliotekinės robotikos varžybos moksleiviams - „Robolyga“
Ringauduose vyko II- osios tarpbibliotekinės robotikos varžybos moksleiviams - „Robolyga“

Prisidedant prie vaikų ir paauglių technologinių, kūrybiškumo ir bendradarbiavimo kompetencijų ugdymo, lavinant  komandinio darbo bei loginio mąstymo gebėjimus ir įgūdžius, viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose  organizuojamos tarpbibliotekinės moksleivių robotikos varžybos „RoboLyga“.

2018 m. sausio 26 d. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinyje - Ringaudų bibliotekoje vyko antrosios tarpbibliotekinės robotikos varžybos moksleiviams. Ringauduose vykusiose varžybose dalyvavo 11 komandų, sudarytų iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos padalinių: Zapyškio, Ringaudų, Domeikavos, Lapių, Ežerėlio bibliotekų bei svečiai iš Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos.

Moksleiviai varžyboms ruošėsi iš anksto. Varžybų dalyviai ne tik turėjo sukonstruoti robotą, bet ir užprogramuoti jį taip, kad jis įveiktų varžybų organizatorių parengtas dvi rungtis. Dalyviai su sukonstruotais savo robotais varžėsi „Juodosios linijos“ ir „Robotų sumo“ rungtyse.

Rungtyje „Juodoji linija“ moksleivių užprogramuoti robotukai turi sekti juodą liniją ir kuo greičiau pasiekti finišą. Šioje rungtyje I- ąją vietą užėmė Ringaudų bibliotekos komanda „Ringis“, kurių robotukas rungtį įveikė tik per 23,12 sekundės, II- ąją vietą šioje rungtyje iškovojo komanda „Ringaudas“, trasą įveikusi per 23,91 sekundes ir III- ąją vietą iškovojo viešosios bibliotekos komanda  „Garliaviniai“, kurių robotukas trasą įveikė per 24,79 sekundes.

Antroje „Robotų sumo“ rungtyje, sumo ringe kovojančių robotukų užduotis - ieškoti priešininko, o jį suradus išstumti iš ringo. Šioje rungtyje I- ąją vietą iškovojo Ežerėlio bibliotekos „Ežrobų“ komanda, II- ąją Zapyškio bibliotekos „MiniGame“, III- ąją  - „Lapiukų“ komanda iš Lapių bibliotekos.

Kiekvienoje rungtyje geriausiai pasirodę ir daugiausiai taškų surinkę varžybų dalyviai buvo apdovanoti renginio rėmėjo - Kauno „Tauro LIONS“ klubo įsteigtais prizais. Visiems varžybų dalyviams buvo įteiktos Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vardinės padėkos.

Sveikiname visus šių varžybų dalyvius: Dovydą Jusevičių, Timą Arbataitį, Valentiną Stulgaitį, Tadą Skaudą, Dominyką Remeiką, Marių Markevičių, Liudą Baltrušaitį, Ernestą Vaidelį, Tonį Chusenbajev, Emilį Skaržinską, Danielių Ramanauską, Tomą Zekaitį, Justiną Ribikauską, Elminą Zakšauską, Klaidą Bendžių, Modestą Sabeckį, Roką Stanevičių, Gustą Adomavičių ir Pijų Neliubšį. 

Dėkojame renginio rėmėjams - Kauno „Tauro LIONS“ klubui, „Robolygos“ turnyro kuratoriui ir Zapyškio bibliotekos savanoriui - Žilvinui Neliubšiui bei Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkėms: Vilijai Mitkuvienei, Romai Mickevičienei, Elvinai Čirkovai, Jolitai Žebrauskienei, Eglei Štulaitei ir „Lego robotikos“ būrelio vadovui Šarūnui Ašmantui.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė