Naujienos

Viešojoje bibliotekoje tęsiasi „Metų knygos“ rinkimų akcija

Viešojoje bibliotekoje tęsiasi „Metų knygos“ rinkimų akcija

Metų knygos rinkimai, vykstantys kasmet visoje Lietuvoje nuo 2005 metų, jau tapo svarbiu tradiciniu kultūros įvykiu. Sausio 15 dieną į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką atvykę Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 8 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos - metodininkės Reginos Jasukaitienės, dalyvavo Metų knygos rinkimų akcijoje ir organizuotuose garsiniuose skaitymuose.

Užsiėmimo pradžioje vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė moksleiviams pristatė Metų knygos rinkimų akcijoje paauglių kategorijai priskirtų knygų penketuką ir garsiniams skaitymams pasirinktą vieną populiariausių ir žinomiausių jaunosios kartos lietuvių rašytoją - I. Ežerinytę. Moksleiviams rašytoja I. Ežerinytė pažįstama jau iš anksčiau, dėl praėjusias metais literatūroje debiutavusios pasakų knygos „Šunojaus diena“, kuriai 2016 metų nacionaliniame vaikų literatūros konkurse skirta pirmoji vieta. „Sutikti eidą“ - antroji autorės knyga, kurioje nagrinėjamos paauglių problemos, tapatybės paieškos, vaizdžiai aprašomi jų santykiai su aplinka: tėvais, mokytojais, klasės draugais. Ši knyga išsiskiria tuo, kad priešingai nei kituose metų knygos rinkimuose dalyvaujančių knygų penketuko kūriniuose, supindama realizmą su truputėliu fantastikos elementų, rašytoja I. Ežerinytė priverčia skaitytoją tikėti, kad už kiekvieno kampo mūsų gali laukti paslaptys ir meilė. 

Po pristatymo užsiėmimo dalyviai pasiskirstę vaidmenimis skaitė ištrauką iš romano „Sutikti eidą“, aptarė pagrindinių romano herojų charakteristikas, jų elgseną ir diskutavo apie kūrinyje aktualizuojamą draugystės temą. Po skaitymų moksleiviai balsavo už paauglių kategorijoje jiems labiausiai patikusią knygą.

Prisijungdami prie „Metų knygos rinkimų“ akcijos ir organizuodami garsinius skaitymus, bibliotekų lankytojus supažindiname su geriausiais praeitais metais išleistais lietuvių literatūros kūriniais, skatindami juos domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra. Daugiau informacijos apie Metų knygos rinkimų akciją ir knygas, kurios pretenduoja nugalėti, skaitykite čia: Metu_knygos_rinkimai.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė