Naujienos

Laisvės gynėjų dienos minėjimas Sitkūnuose, Babtų ir Eigirgalos miestelių bibliotekose

Laisvės gynėjų diena Babtų bibliotekoje
„Naktis - kai aplinkui girdėti tik,
Skriejančių kulkų aidesys,
Nekaltų žmonių klyksmas,
Dar visai mažių vaikų verksmas.
Naktis - kai aplinkui matyti tik,
Kraujo dėmes pralietos už žmonių laisve,
Dar įkaitusiu kulkų nutiestas takas,
Naktis - kai aplinkui skamba tik,
Keli žodžiai: Lietuva, meilė, laisvė“.

Didelis ir kilnus šis laisvės troškimas ilgai augo ir brendo senelių, tėvų ir mūsų širdyse. Sausio 13-oji buvo viena iš tų lemtingų dienų, kai jis išsipildė. Tiesa, su kraujo praliejimu... Ta diena tapo ne tik liūdesio ir žuvusiųjų pagerbimo diena, bet ir mūsų tautos šlovės, pasišventimo ir vienybės diena. Kiekvieną kartą, prisimindami akimirkas prie Lietuvos Vyriausybės parlamento rūmų, televizijos bokšto, Sitkūnų radijo stoties ir siekdami įprasminti šiuos įvykius, apie tai pasakojame kitiems.

Tą naktį Kauno rajono žmonėms ir visai Lietuvai buvo svarbi Sitkūnų radijo stotis. Sausio 13-osios naktį ten negęso laužo liepsna, netilo dainos, viena po kitos gimė barikados, vienus žmones keitė kiti.... Dabar po tiek metų mes gaiviname tradiciją pabūti Vienybėje visi kartu. Mūsų tikslas - sukaupti ir perduoti ateinančioms kartoms dar gyvus tų laikų liudininkų pasakojimus, parodyti šių įvykių įtaką šalies raidai bei pilietiškumo ir patriotizmo formavimuisi. Prieš Sausio 13 -tąją visas Babtų miestelis į amžino poilsio vietą palydėjo mūsų garbų narį - politinę kalinę, tremtinę, partizanų ryšininkę 95 metų sulaukusią Ksaveriją Drusys, kurios sūnus  - Voldemaras Drusys dirbo ir gynė Sitkūnų radijo stotį. Niekas neužmiršta... Jos pasakojimai sugulė knygoje apie Babtų valsčių, išleistoje 2017 metų pabaigoje.

Sausio 13 dieną, Sitkūnų radijo stotyje vyko renginys, kuriame koncertavo Kauno miesto valstybinės filharmonijos valstybinis choras, vadovaujamas P. Bingelio. Renginio metu pasisakė garbūs svečiai - politikos veikėjai ir Laisvės gynėjai. Babtų miestelio bibliotekoje buvo eksponuojama paroda „Tautos atmintis gyva“. Šios ypatingos Lietuvai datos - Sausio 13-osios paminėjimui, Klaipėdos miesto dailininkė Roma Kačinskaitė Babtų miestelio bibliotekai dovanojo parodą. 

Eigirgalos bibliotekoje patriotiškumo pamoka vaikams, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti  

Šiandien galime jau pasidžiaugti tuo, jog esame laisvi. Tačiau nepaprastai svarbu neužmiršti ir tų, kurie dėl laisvės kovojo. Sausio 12 d. Eigirgalos vyr. bibliotekininkė D. Venslovienė kartu su renginių organizatore D. Kaspariene surengė patriotiškumo popietę vaikams, skirtą Laisvės gynėjų dienai atminti.

Renginio dalyviai buvo supažindinti su Sausio 13-osios dienos įvykiais. Žiūrėdami skaidres apie Sausio 13-ąją Lietuvą sukrėtusius įvykius, prisiminėme tuos kilnius didvyrius, kurie patriotizmo kupinomis širdimis kovojo už laisvę. Renginio pabaigoje kiekvienas popietės dalyvis žuvusiems didvyriams uždegė atminimo žvakelę ir apžiūrėjo Eigirgalos bibliotekoje eksponuojamą spaudinių parodą. 


Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė
Eigirgalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Venslovienė