Pradinis Naujienos Domeikavos bibliotekoje veiklos vaikams ir suaugusiems

Domeikavos bibliotekoje veiklos vaikams ir suaugusiems

Domeikavos bibliotekoje kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems
Domeikavos bibliotekoje kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems

Gruodžio mėnesį Domeikavos bibliotekoje vyko kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems. Užsiėmimų metu suaugusieji mokėsi kompiuterio naudojimosi pagrindų: susipažino su informacijos paieškos sistemomis, mokėsi naudotis socialiniais tinklais.

2017 metus užbaigėme ir su nuotaikingomis vaikams skirtomis edukacijomis - „Lego robotika“ ir darbas su kompiuterine programa „Minecraft“. Užsiėmimų metu moksleiviai mokėsi konstruoti vis sudėtingesnes funkcijas atliekančius robotus. Kaip žinia robotų, atliekančių daugybę funkcijų programavimas - tai veikla, reikalaujanti programavimo žinių ir įgūdžių. Tad kitais metais tobulinsime programavimo įgūdžius konstruodami vis naujesnius robotų modelius, gebančius atlikti vis sudėtingesnes funkcijas. Gruodžio mėnesį bibliotekoje vykstančių užsiėmimų metu moksleiviai konstravo robotą, gebantį atlikti šiuos veiksmus: pakėlimo ir objekto perkėlimo iš vienos vietos į kitą. Taip pat mokėsi programuoti robotus, naudodami papildomus sensorius, matuojančius roboto judesio sukimąsi bei aplinkoje vykstančius pokyčius.

Gruodžio mėnesį Domeikavos bibliotekoje moksleiviai laukdami Kalėdų „Minecraft“ užsiėmimuose kūrė Kalėdinius miestelius. Moksleivių iniciatyva užsiėmimų metu pradėjome kurti žemėlapį, kuriame vaikų komandos varžysis tarpusavyje dėl pilyse esančių vėliavų užkariavimo.

Siekdami pritraukti kuo daugiau lankytojų į biblioteką, vaikus ir suaugusius visus metus kviečiame dalyvauti Domeikavos bibliotekoje vykstančiuose renginiuose ir įdomiai bei turiningai praleisti laisvalaikį.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Štulaitė