Pradinis Naujienos Vilkijos miesto bibliotekoje eksponuojamos piliakalnių maketų ir tapybos darbų parodos

Vilkijos miesto bibliotekoje eksponuojamos piliakalnių maketų ir tapybos darbų parodos

Piliakalnių maketų paroda „Kauno rajono piliakalniai“
Piliakalnių maketų paroda „Kauno rajono piliakalniai“

Piliakalnių maketų paroda „Kauno rajono piliakalniai“

Vilkijos miesto bibliotekoje veikia Vilkijos gimnazijos piliakalnių maketų paroda „Kauno rajono piliakalniai“, skirta piliakalnių metams paminėti.

Penktų - aštuntų klasių moksleiviai, vadovaujami istorijos mokytojos Aldonos Plentaitės, sukūrė Paštuvos, Ringovės, Pyplių, Bernatonių, Jaučakių, Butvilonių, Altoniškių bei Jadagonių piliakalnių maketus. Tiesa, norėdami parengti šių piliakalnių maketus, moksleiviai lankydamiesi tose vietovėse ne tik apžiūrėjo piliakalnius, bet ir tvarkė aplinką bei parengė pristatymus apie aplankytus piliakalnius. Džiaugiamės Vilkijos gimnazijos bendruomenės pilietiškumu ir aktyvu, kurios nariai norėdami pažinti savo gimtosios vietovės istoriją, ne tik organizuoja išvykas ir dalyvauja įvairiose akcijose, bet ir prisideda prie gimtojo miesto kultūrinių objektų išsaugojimo ir puoselėjimo.

Jolantos Emilijos Zinkuvienės tapybos darbų paroda

Vilkijos miesto biblioteką papuošė Jolantos Emilijos Zinkuvienės tapybos darbai. Tai pirmoji autorės, gimusios ir užaugusios Kaune bei studijavusios inžinierinį projektavimą ir dirbusios dėstytoja, personalinė paroda. Kaip teigia šių darbų autorė - Jolanta Emilija Zinkuvienė, per eilę metų jai teko įgyti daug ir įvairių patirčių.

Jolanta Emilija Zinkuvienė lanko Olego Karavajevo dailės studiją. Kaip teigia autorė, tapyba, kaip asmeninės raiškos priemone, susidomėjo jau brandžiame amžiuje, tačiau jau nuo vaikystės menas buvo jos nuolatinis palydovas. Šios parodos iniciatorė ir tapybos darbų autorė Jolanta Emilija Zinkuvienė prasitarė, kad atradusi Olego Karavajevo studiją Garliavoje, galėjo prisiliesti prie profesionalių pamokų, kurios leido suvokti tapybos taisykles ir nedrąsiai išbandyti pirmus potėpius.

Šiandien menininkė aktyvi dailės studijos organizuojamų plenerų ir parodų, vykstančių įvairiose Lietuvos vietovėse, dalyvė. Taip taip dalyvavo Suomių organizuotame plenere ir parodoje Uto saloje. Paroda, išskirtinė savo koloritu ir ypatingu minties stiprumu, dvelkia moteriškumu ir dideliu nuoširdumu.

Tad visus kviečiame maloniai apsilankyti bibliotekoje ir kartu pasidžiaugti išskirtiniais Jolantos Emilijos Zinkuvienės tapybos darbais ir susipažinti su Kauno rajono piliakalniais.    

Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkės
J. Bačėnienė ir Z. Ruzgienė