Pradinis Naujienos Viešoji biblioteka prisidėjo prie iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“

Viešoji biblioteka prisidėjo prie iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“

Viešoji biblioteka prisidėjo prie iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“
Viešoji biblioteka prisidėjo prie iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“

Projektas „Šimtmečio dovanos“ siekia padėti savanorystės iniciatyvoms augti, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurtis naujas savanorystės tradicijas. Daugiau savanorių - daugiau dovanų Lietuvai, gražesnė mūsų valstybės šventė. Visos iniciatyvos, renginiai, akcijos, susitikimai sutelkia mus švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatina didžiuotis savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais.

2017 m. lapkričio 29 d. Viešojoje bibliotekoje vyko integruota matematikos ir istorijos pamoka „Matematikos labirintai po Lietuvą“, kurios tikslas buvo pažinti Lietuvą, sužinoti įdomių faktų apie ją taip paskatinant didžiuotis savo valstybe. Pamokos pradžioje kartu su Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniais ir juos atlydėjusia matematikos mokytoja Silvija Dagiliene dalinomės žiniomis apie tai, ką mums visiems reiškia Lietuvos 100 - asis gimtadienis, kuo svarbi ši data ir kodėl svarbu tai švęsti.

Antroje užsiėmimo dalyje, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, ieškojome įdomiausių faktų apie Lietuvos istoriją, sportą ir rekordus. Tam, kad surasti faktai įsimintų, o kartu ir matematikos pamoka būtų įdomesnė ir patrauklesnė, pasitelkdami matematines aritmetikos žinias skaičiavome įvairias tekstines kombinacijas.

Laikas dalijantis savo žiniomis - pats svarbiausias laikas kai galime ne tik pasidalinti žiniomis, idėjomis ar pamastymais, bet ir pabūti kartu. Anot V. Skoto „Žmonių sąjunga - neįveikiama tvirtovė“, todėl būkime visi kaip vienas, mylėkime savo šalį, ją puoselėkime bei saugokime.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė