Pradinis Naujienos Vilkijos biblioteka - iniciatyvos „Aš ir Tu - tai MES!“ dalyviai

Vilkijos biblioteka - iniciatyvos „Aš ir Tu - tai MES!“ dalyviai

Vilkijos biblioteka - iniciatyvos „Aš ir Tu - tai MES!“ dalyviai
Vilkijos biblioteka - iniciatyvos „Aš ir Tu - tai MES!“ dalyviai

Jau devinti metai iš eilės kaip Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkės Z. Ruzgienė ir J. Bačėnienė, organiuzodamos įvairias akcijas ir renginius, bibliotekoje mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šiais metais vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė kartu su Vilkijos miesto ir Vilkijos apylinkių seniūnija, Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčios klebonu Linu Šipavičiumi, Vilkijos kultūros centru Tarptautinę žmonių su negalia dieną minėjo kitaip - dalyvavo prasmingoje iniciatyvoje „Aš ir Tu - tai MES!“.

Ši visoje Lietuvoje vykdoma iniciatyva „Aš ir Tu - tai MES!“ prasidėjo 2016 metais. Praėjusiais metais akcijoje dalyvavo 18 savivaldybių bendruomenių. Šiais metais prie akcijos prisijungėme ir mes - Kauno rajono Vilkijos miesto ir Vilkijos apylinkių seniūnijų bendruomenės.

Vilkijos Šv. Jurgio Bažnyčioje žmonių su negalia dienai paminėti buvo aukojamos Šv. mišios. Po mišių, skambant akcijos himnui - Juliaus Omertos dainai „Tu gali“, Vilkijos miesto Šv. Jurgio bažnyčios šventoriuje sveiki ir neįgalūs Vilkijos krašto žmonės sustojo į gyvą skulptūrą, simbolizuojančią bendrystę bei vienybę. Šis ženklas yra atpažįstamas ir pripažįstamas socialiai atsakingų įmonių.

Vilkijos mieste įsikūrusi Vilkijos neįgaliųjų sąjunga, vienijanti apie 60 žmonių, turinčių įvairią negalią, su sąjungos pirmininke Genovaite Skakauskiene nuoširdžiai džiaugėsi gražia akcija ir organizatoriams dėkojo už skirtą dėmesį likimo nuskriaustiems žmonėms. Akcijos metu dalyviai buvo vaišinami gardžia koše bei arbata.

Nuoširdžiai dėkoju visiems už šios puikios iniciatyvos palaikymą ir visapusišką pagalbą: Vilkijos miesto ir Vilkijos apylinkių seniūnams, Vilkijos Šv. Jurgio Bažnyčios klebonui Linui Šipavičiui, kultūros centrui, Vilkijos neįgaliųjų sąjungos pirmininkei Genovaitei Skakauskienei, Vilkijos miesto (Panemunės krašto) seniūnaitei Drąsutei Danilevičienei už gardžią košę ir arbatą. Taip pat už filmavimą ir fotografavimą dronu jaunąjam ūkininkui Raimundui Demeniui, tinklalapio „Vilkijietis“ įkūrėjui ir fotografui Juozui Jarui, Labdaros ir Paramos Fondo Nemuno Krašto vaikams ir visiems dalyviams už vieningumą ir pagarbą likimo nuskriaustiems žmonėms. Tegul ši nuostabi iniciatyva tampa tradicija mūsų krašte ir tegul tai bus tarsi atsakas visiems Lietuvos žmonėms, kad mūsų kraštas ir mes esame neabejingi likimo nuskriaustiems žmonėms.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkės
Z. Ruzgienė ir J. Bačėnienė