Naujienos

Apie knygų skaitymo galią Babtų miestelio bibliotekoje

Apie knygų skaitymo galią Babtų miestelio bibliotekoje

Norėdami sužinoti bibliotekos lankytojų skaitymo motyvus, prieš kelerius metus Babtų bibliotekoje atlikome tyrimą. Kaip ir buvo tikėtasi, motyvai buvo įvairūs: „iš knygų mes mokomės“, „knygose randu daug atsakymų į įvairius klausimus“, „skaitydami tobulėjame“, „tiesiog įdomu“, „negaliu be skaitymo“ ir pan.

Jaunosios skaitytojos, dažnai besilankančios bibliotekoje ir aktyviai skaitančios knygas paaiškinimas buvo toks: „..ten apsigyvenu su savo mylimais herojais“, todėl manau pagrindinė priežastis - skaitymo laimė, džiaugsmas, dvasinis pakilimas ir patyrimas. Nuomonių įvairovė didelė, tik visi skaitantys pritaria, kad skaitymas - darbas, kurį atlieka visi skaitantieji, ypač nuo mažų dienų ar netgi nuo pirmųjų savo gyvenimo metų. Knyga puiki bendravimo, lavinimo(si) ir skaitymo įgūdžių ugdymo priemonė. Vyresniems bibliotekos lankytojams, skaitantiems savo atžaloms, dažnai rekomenduoju skaitymams itin populiarią ir patrauklią knygelę „Skaitykime savo vaikams“ ar B. Alleklev ir L.Lindvall knygelę „Gudrioji lapė“.

Šiais metais suaugusiųjų mokymosi savaitės šūkis - „Mokymosi galia ir žavesys“'. Šią savaitę kiekvieną skaitytoją nuolat kvietėme - mokykimės visi kartu: vaikai iš tėvų ir senelių, o ypač tie, kurie dar nebuvo rimtai „prisilietę“ prie terapinį poveikį turinčios literatūros. Babtų bibliotekos fonduose gausu rašytojos L. Gounelle grožinės literatūros knygų, skaitytojų tarpe populiarios psichologine tematika rašančių autorių V. Sinelnikovo, J. Murthy ir E. Fromo knygos. Ir kaip teigia Kafka, „knygos skaitymas turi pramušti ledą žmogaus viduje“, tad mano linkėjimas visiems skaitytojams - atraskite knygose visus atsakymus į Jus dominančius klausimus ir mėgaukitės kiekviena skaitymo akimirka, nes knygos keičia pasaulį ir mus.

Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Danguolė Barkauskienė