Naujienos

Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ atgarsiai Raudondvario ir Domeikavos bibliotekose

Suaugusiųjų mokymosi savaitė Raudondvario bibliotekoje

Suaugusiųjų mokymosi savaitė Raudondvaryje

Suaugusiųjų mokymosi savaitė Raudondvario bibliotekoje buvo kupina mokymosi žavesio ir gerų emocijų. Lapkričio 23 d. biblioteka lankytojus pakvietė į paskaitą „Rėdos rato šventės“.

Renginyje dalyvavusi lektorė - kraštovaizdžio architektė, dendrologė Audronė Daubarienė klausytojus užbūrė pasakojimu apie didžiąsias Rėdos rato šventes, kurios minimos nuo senų senovės ir apie būtinybę joms pasirengti ir švęsti laikantis tradicijų. Kiekviename laikmetyje švenčių tradicijos turi atgimti iš žmogaus vidaus. Juk ar galėtume užsitikrinti ateitį, jeigu neturėtume mums protėvių paliktos gyvenimiškos patirties ir kultūros, kuri mokė žmogų pasitikti didžiąsias šventes, sukuriant Romuvą savo širdyje: senajame Lietuvos kaime švenčių išvakarėse būdavo prašoma artimųjų bei kaimynų atleidimo. Tik palikus visas kasdienio gyvenimo nuoskaudas, nuskaistėjusia širdimi tampame vertais įžengti į sakralią šventės erdvę.

Lektorės A. Daubarienės paskaita paliko didžiulį įspūdį klausytojams, tad neskubantys išsiskirstyti užsiėmimo dalyviai diskusiją ir pokalbius švenčių tematika tęsė prie arbatos puodelio.

Lapkričio 25 d. bibliotekoje vykusią edukacinę popietę „Mokomės velti riešines!“ susirinko būrelis rankdarbių mėgėjų. Riešinių vėlimo paslapčių mokė bibliotekos savanorė Saulė Lapinskienė. Nuvelti riešines buvo pakankamai ilgas, kruopštus ir net varginantis darbas, bet išvydus rezultatą nuovargio tikrai neliko. Moterys džiaugėsi spalvingomis šiltomis riešinėmis, o vyrai - veltomis servetėlėmis. Nuoširdžiai dėkojame Kauno r. Raudondvario seniūnijai už Suaugusiųjų mokymosi savaitei skirtą finansinę paramą.

Suaugusiųjų mokymosi savaitė Domeikavoje

Lapkričio 20 – 24 dienomis Domeikavos bibliotekoje vyko suaugusiųjų mokymosi savaitė. Lapkričio 24 dieną bibliotekoje vykUsiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo neįgaliųjų klubo narės, kurios gamino papuošalus iš odos: įvairias sages, pakabukus, apyrankes bei telefono dėkliukus. Tokio pobūdžio užsiėmimai suteikia Domeikavos bendruomenei galimybę pasinaudoti bibliotekos teikiamomis edukacinėmis paslaugomis bei kūrybingai praleisti savo laisvalaikį.

Lapkričio 22 dieną Domeikavos bibliotekoje suaugusieji aktyviai dalvyavo kompiuterinio raštingumo mokymuose, kur įgijo kompiuterio naudojimosi pagrindų. Šiais laikais informacinės technologijos neprikausomai nuo amžiaus turi didelę svarbą kiekvieno iš mūsų gyvenime. Tokio pobūdžio užsiėmimai padeda užtikrinti efektyvesnį Domeikavoje gyvenančių suaugusiųjų informacijos dalinimosi būdą bei lengvesnį integravimąsi į visuomenės gyvenimą. Kaip teigė užsiėmimų dalyviai, mokytis bibliotekoje jiems buvo labai įdomu, todėl džiaugiamės, kad Domeikavos biblioteką kasdien aplanko daug imlių lankytojų.

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė V. Žiūkienė
Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Štulaitė