Pradinis Naujienos Suaugusiųjų mokymosi savaitę kūrybinės dirbtuvėlės Neveronių ir Sitkūnų bibliotekose

Suaugusiųjų mokymosi savaitę kūrybinės dirbtuvėlės Neveronių ir Sitkūnų bibliotekose

Suaugusiųjų mokymosi savaitę kūrybiniai užsiėmimai Neveronių bibliotekoje
Suaugusiųjų mokymosi savaitę kūrybiniai užsiėmimai Neveronių bibliotekoje

2017 m. lapkričio 20-26 dienomis Lietuvoje vyksta tradicinė Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA).

Lapkričio 23 d. Neveronių biblioteka vos talpino visus, norinčius dalyvauti suaugusių mokymosi savaitės renginyje - susitikime su meniškų darbelių autore ir kūrėja Aurelija Lietuvninkiene. Minint suaugusiųjų mokymosi savaitę užsiėmimo dalyviai atvyko su tikslu pasidalinti vieni su kitais žiniomis ir vieni iš kitų ko nors išmokti. Vakaro viešnia Aurelija Lietuvninkienė artėjančių švenčių proga susirinkusius pakvietė pasigaminti labai praktišką darbelį - dovanų dėžutę. Neįtikėtina, tačiau prie suaugusiųjų prisijungę jaunieji bibliotekos lankytojai, į užsiėmimą atėję kartu su mamomis, buvo itin dėmesingi ir aktyvūs. Kūrybinis darbas patiko visiems - tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, tad mokytojos padedami užsiėmimo dalyviai pasigamino orginialias, išskirtinio kolorito ir dizaino dovanų dėžutes.

Kūrybinės dirbtuvėlės Sitkūnų bibliotekoje

Minint Suaugusiųjų mokymosi savaitę Sitkūnų bibliotekoje vyko kūrybinių dirbtuvėlių užsiėmimai suaugusiems, kurių metu su susirinkusiais mokėmės karpinių meno. Istorijos šaltinių teigimu, popieriaus karpinių menas gimė Rytų šalyse, o vėliau paplito jau po visą pasaulį. Daugelyje šalių ši dailės šaka turi senas tradicijas ir yra itin populiarus puošybos elementas. Meninių karpinių trūkumas yra tas, kad jie padaryti iš nepatvarios medžiagos - popieriaus. Suprantama, tai viena iš priežasčių, kodėl pasaulyje labai mažai yra išlikę senovės kūrinių. Užsiėmimo dalyvėms, kuopščiai karpiusioms įvairius ornamentus, ši veikla labai patiko. Šis mūsų vaizduotę ir kūrybiškumą lavinantis laisvalaikio užsiėmimas padės išradingoms ir sumanioms moterims artėjančių švenčių proga pasipuošti savo namus. 

Neveronių bibliotekos vyr. bibliotekininkė G. Grybienė
Sitkūnų bibliotekos vyr.bibliotekininkė R. Bacevičienė