Pradinis Naujienos Lapkričio mėnesio veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Lapkričio mėnesio veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Lapkričio mėnesio veiklos Saulėtekio bibliotekoje
Lapkričio mėnesio veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Minėdami Lietuvių kalbos kultūros metus Saulėtekio bibliotekos jaunieji lankytojai lapkričio mėnesį dalyvavo keliose literatūrinėse popietėse, kurių metu vyko garsiniai skaitymai iš lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės knygelės „Aitvaras“.

Skaitant padavimus į skaitytoją tarsi prabyla gyva mūsų šalies istorija, nepakartojamas žmogaus ir gamtos dvasingumas. Moksleiviai noriai dalyvauja skaitymuose, tad lapkričio mėnesį skaitėme ir A. Matučio bei P. Mašioto knygeles, iš kurių labiausiai patikusius eilėraščius moksleiviai perrašinėjo dailyraščiu. Ir nors ši veikla reikalauja daug kruopštumo ir pastangų, tačiau moksleiviams labai patiko.

Lapkričio 6-ąją bibliotekoje minėjome Pyragų dieną. Jaunieji bibliotekos lankytojai Vaikų dienos centre patys pagaminę ir iškepę nuostabų pyragą, pagardintą nuoširdaus darbo, draugystės ir meilės vienas kitam pagardais, ragavo ir dalinosi saldžiomis vaišėmis su kitais.

Šį mėnesį šventėme ir Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, kurios tema šiais metais buvo „Šiaurės salos“. Šia proga bibliotekoje buvo eksponuota paroda, skirta vaikų rašytojai Astridai Lindgren bei jos kūrybai. Prie žvakelių liepsnelių vyko garsiniai skaitymai. Su jaunaisiais bibliotekos lankytojais skaitėme ištraukas iš Mauri Kunnas knygos „Lobių sala“. Po skaitymų moksleiviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse „Kaip aš įsivaizduoju Šiaurės salas“. Buvo daug nuostabių, fantastiškų minčių ir idėjų, kurios visos buvo įmažintos vaikų plakatuose. 

Saulėtekio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Gutijera Steponaitienė