Pradinis Naujienos Tarptautinė tolerancijos diena Rokų bibliotekoje

Tarptautinė tolerancijos diena Rokų bibliotekoje

Tarptautinė tolerancijos diena Rokų bibliotekoje
Tarptautinė tolerancijos diena Rokų bibliotekoje

Lapkričio 16 - osios rytą į biblioteką, kurioje minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną, rinkosi Rokų mokyklos - darželio „Boružėlės“ grupės vaikučiai, lydimi auklėtojos Sonatos ir auklėtojos padėjėjos Livijos.

Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau šešioliktus metus. Šių metų tolerancijos dienos simbolis - rankos. Vyr. bibliotekininkė I. Petriškienė vaikučiams pasakojo, kad rankos ne tik kuria, bet ir  ... griauna. Naudojant šį simbolį, susirinkusieji piešė piešinius, gamino iš popieriaus ir medžiagos rankas. Vaikai patys pastebėjo, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių žmonių rankos taip pat skirtingos.

Kaip žinome, rankos simbolizuoja globą, teisingumą, palaiminimą ir veiksmą, o susikibimas už rankų - meilę ir prieraišumą. Tad gerbkime, mylėkime vieni kitus ir būkime tolerantiški kitokiems, nei esame mes. O iš tiesų mes visi esame labai skirtingi, tačiau kiekvienas iš mūsų esame unikalus ir ypatingas, tad tolerancijos reikia visur ir visuomet! Vaikų pieštais darbeliais pasipuošę biblioteką jau nekantriai laukiame artėjančių švenčių!

Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Irena Petriškienė