Pradinis Naujienos Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilkijos bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilkijos bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilkijos bibliotekoje
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilkijos bibliotekoje

Lapkričio 13-18 dienomis vyko dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Vilkijos miesto bibliotekoje ji tradiciškai prasidėjo garsiniais skaitymais. Kasmet šiame renginyje vis daugiau dalyvauja Vilkijos gimnazijos moksleivių ir Labdaros ir Paramos Fondo Nemuno Krašto Vaikai.

Dideli ir maži knygos mylėtojai susėdo klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje. Sutartą dieną tą pačią valandą prasidėjo Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra daugiau kaip du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja šių metų tema - „Šiaurės salos“.

Skaitymams rekomenduojamos knygos - „Lobių sala“ (aut. Mauri Kunnas), „Maresė - Raudono vienuolyno kronika“ (aut. Maria Turtschaninoff), „Ledas“ (aut. Ulla-Lena Lundberg). Šiai savaitei pažymėti bibliotekoje buvo eksponuojamos net dvi teminės parodos „Šiaurės salos“, taip pat mylimiausiai vaikų rašytojai Astridai Lindgren 110 –osioms metininėms paminėti.

Visą savaitę bibliotekos renginiuose dalyvavo Vilkijos gimnazijos moksleiviai, kurie ne tik susipažino su šiaurės šalių bibliotekų savaitės programa, bet ir skaitė ištraukas iš rekomenduojamų knygų. Mokytoja Marija Seiliūtė pravedė lietuvių kalbos pamoką tema „Ramutės Skučaitės gyvenimas ir kūryba“, taip pat skaitė ištrauką iš Mauri Kunnas knygos „Lobių sala“. Lietuvių kalbos mokytoja Ramutė Sadauskaitė su aštuntokais skaitė ištrauką iš „Maresė - Raudono vienuolyno kronika“ knygos, o pradinių klasių mokytoja Auksė Zumarienė su trečiokais pravedė lietuvių kalbos pamoką, skirtą poetės Violetos Palčinskaitės kūrybai, kurioje dalyvavo ir Labdaros bei Paramos Fondo Nemuno Krašto vaikai, lydimi mokytojos Sandros Beniuk.

Šiurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinė savo atmosfera - paslaptinga, magiška, žvakėmis apšviesta vieta, kurioje skambėjo garsiai skaitomi literatūros kūriniai. Ne veltui šiaurės šalių bibliotekų savaitė vadinama šviesos ir knygos švente – tai pagrindiniai šią savaitę lydintys motyvai.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkės
Jolanta Bačėnienė ir Zita Ruzgienė