Naujienos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Šlienavos bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Šlienavos bibliotekoje

2017 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pakeliauti po salas šiaurės šalyse. Šių metų tema - „Šiaurės salos“ dominuoja visose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės veiklose – garsiniuose skaitymuose ir kituose renginiuose. Šiemet Suomijai minint 100- ąsias nepriklausomybės metines, šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skiria suomių literatūrai, todėl ir skaitymams siūlomi suomių autorių kūriniai.

Šlienavos biblioteka aktyviai įsijungė į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės veiklas. Bibliotekoje eksponuotos dvi teminės parodos - A. Lindgren – 110 ir „Užburianti šiaurės šalių literatūra“. Lapkričio 13 d. bibliotekoje vykusių garsinių skaitymų metu su Šlienavos pagrindinės mokyklos aštuntos klasės moksleiviais ir juos atlydėjusiomis mokytojomis: D. Gudaitiene ir J. Vingiliene, skaitėme ištraukas iš Maria'os Turtschaninoff romano „Maresė“. Trys aktyviausi moksleiviai paruošė pateiktis - moksleivė Evelina pristatė „Šiaurės šalis“, Samanta „ A. Lindgren gyvenimą ir kūrybą“, Rokas kalbėjo apie „Menos salą“, Vyr. bibliotekininkė Elena Grušienė moksleiviams paruošė pateiktį apie Suomiją. Mokiniai gavo daug žinių ir kartu su literatūriniais herojais pakeliavo po Menos salą. Visi skaitymų dalyviai buvo apdovanoti iš „Lobių skrynios“ surinktomis „auksinėmis“ monetomis.

Lapkričio 16 d. į biblioteką atskubėję šeštos klasės mokisleiviai lydimi mokytojų A. Golovčicienės ir J. Vingilienės skaitė ištraukas iš A. Lindgren apysakos „Mes Varnų saloje“. Visiems labai patiko nuotaikingas pasakojimas ir mokytojos Almos iš Švedijos parvežti sausainiai. Galiu pasidžiaugti, kad Šlienavos pagrindinės mokyklos moksleiviai kartu su mokytojomis jau penktus metus iš eilės dalyvauja Šiaurės šalių bibliotekų savaitės garsiniuose skaitymuose. Nuoširdus Jiems ačiū!

Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Grušienė