Pradinis Naujienos Kaip Šiaurės šalių bibliotekų savaitę minėjo Ežerėlio, Ramučių ir Ringaudų bibliotekos

Kaip Šiaurės šalių bibliotekų savaitę minėjo Ežerėlio, Ramučių ir Ringaudų bibliotekos

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Ežerėlio bibliotekoje
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Ežerėlio bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Ežerėlio bibliotekoje

Ežerėlio biblioteka savo mažuosius skaitytojus pakvietė į tradicinės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius, skatinančius puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema - „Šiaurės salos“.

Lapkričio 15 d. šiaurietiškame rytmetyje dalyvavę Ežerėlio pagrindinės mokyklos 2 klasės moksleiviai skaitė tekstus iš M. Kuno knygos „Lobių sala“. Tai nuotaikingas garsios R. L. Styvensono istorijos apie jūrų piratus perpasakojimas. M. Kunas humoristiškai pažvelgia ir aprašo istoriją apie lobio ieškotojus. Po nuotaikingų skaitymų vaikai dalyvavo viktorinoje - diskusijoje „Ką aš žinau apie Šiaurės šalis“.

Lapkričio 16 d. Ežerėlio bibliotekoje apsilankę Ežerėlio pagrindinės mokyklos 3 klasės moksleiviai skaitė ištraukas iš A. Lindgren knygos „Pepė ilgakojinė“. Šioje knygoje pasakojama apie didžiausią pasaulyje pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę ir jos nepakartojamus nuotykius kartu su savo draugais Tomiu ir Anika. Antroje popietės dalyje vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse ir piešė „Pepės Ilgakojinės“ herojus. Visą savaitę bibliotekos lankytojai galėjo susipažinti su Ežerėlio bibliotekoje eksponuojama spaudinių paroda „Šiaurės šalių rašytojai vaikams“.

Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Roma Mickevičienė


 Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Ramučių bibliotekoje

Dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Ramučių bibliotekoje prasidėjo tradicine šviesos ir žodžio švente - rytiniais skaitymais vaikams „Auštant“. Ramučių bibliotekoje svečiavosi Karmėlavos B. Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus trečiokai, lydimi mokytojos V. Raščiuvienės. Žvakelėms plazdant, skaitėme ištrauką iš rekomenduojamos suomių rašytojo M. Kuno knygelės „Lobių sala“ bei tris šiaurės šalis simbolizuojančias islandų pasakas. Šių metų šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema - Šiaurės salos. Savo įspūdžiais apie viešnagę nuostabioje saloje - Islandijoje dalinosi mokytoja V. Raščiuvienė. Renginio pabaigoje kiekvienas rytmečio dalyvis gavo po skirtuką knygai, kuris primins šią puikią iniciatyvą bei paskatins moksleivius dalyvauti šiose veiklose ir kitais metais.

Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Ringauduose

Lapkričio 13-17 dienomis Ringaudų bibliotekoje vyko dvidešimt pirmosios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai, tradiciškai prasidėję garsiniais šiaurės šalių autorių kūrinių skaitymais. Kasmet Šiaurės šalių bibliotekų savaitę Šiaurės, Baltijos šalyse ir kitur Europoje vykstančiuose garsiniuose skaitymuose dalyvauja daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių - t.y. dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį. Ringaudų bibliotekoje vykstančių garsinių skaitymų metu vaikai jautė bendrystę su kitų šalių vaikais skaitydami ištrauką iš suomių rašytojo M. Kuno (Mauri Kunnas) knygos „Lobių sala“. Po garsinių skaitymų moksleiviai pasiskirstę komandomis su „Minecraft“ programa trimatėje erdvėje keliavo laivu ir ieškojo paslėpto lobio. Buvo labai įdomu pažinti šiaurės šalis, jų kultūrą ir atrasti sumaniai paslėptą lobį! 

Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vilija Mitkuvienė