Pradinis Naujienos Zapyškio bibliotekoje svečiavosi vaikų poetė Zita Gaižauskaitė

Zapyškio bibliotekoje svečiavosi vaikų poetė Zita Gaižauskaitė

Zapyškio bibliotekoje svečiavosi vaikų poetė Zita Gaižauskaitė
Zapyškio bibliotekoje svečiavosi vaikų poetė Zita Gaižauskaitė

Lapkričio 10 dieną priešmokyklinės grupės ir pirmos klasės moksleiviai skubėjo į Zapyškio biblioteką susitikti su poete Zita Gaižauskaite.

Tačiau didelei vaikų nuostabai, vietoj lauktos poetės siaučiantis didžiulis vėjas į Zapyškio biblioteką atpūtė RUDENĖLĮ - t.y. poetę Z. Gaižauskaitę! Garsiomis ovacijomis įspūdingu rudenėlio apdaru pasipuošusi poetė Z. Gaižauskaitė nesiliovė mažųjų stebinti toliau. Kad pasakojamos istorijos būtų dar tikroviškesnės, poetė vaikams uždėjo saulutės, žvėrelių ir paukščių kaukes ir pavertusi juos pasakojimo herojais tęsė miško istorijas.

Nusiėmusi rudenėjančiais lapais išdabintą skrybėlaitę Z. Gaižauskaitė su užsiėmimo dalyviais kalbėjo apie knygeles, pravirkdytas raideles, apie knygelių skaitymo naudą, apie pasididžiavimo jausmą, esant lietuviu. Po pasakojimo vaikų mylima poetė atsakinėjo į mažųjų dalyvių pateiktus klausimus. Vaikams, kurie turi slaptą svajonę kurti, poetė pasiūlė rimuoti eiles kartu. Tiesa, kartu su poete tai daryti jiems pasirodė visiškai nesudėtinga.

Sutikimo pabaigoje moksleiviai apžiūrėjo Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkės Elvinos Čirkovos parengtą Zitos Gaižauskaitės knygelių parodą. Po nuoširdaus pabendravimo su poete vaikai įsigijo knygelių su autorės autografu.

Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Elvina Čirkova