Pradinis Naujienos Pirmokų pažintis su Babtų miestelio biblioteka ir edukacija suaugusiems „Sielos koliažas“

Pirmokų pažintis su Babtų miestelio biblioteka ir edukacija suaugusiems „Sielos koliažas“

Pirmokų pažintis su Babtų miestelio biblioteka
Pirmokų pažintis su Babtų miestelio biblioteka

Lapkričio 10 dieną nuo ryto į Babtų biblioteką rinkosi Babtų gimnazijos moksleiviai, lydimi mokytojos I. Valuntienės. Bibliotekoje vaikų laukė raganėlės Vinės burtai ir pirmoji pažintis su biblioteka ir knygomis.

Po spektakliuko vaikų laukė nuotaikinga edukacija, kurios metu dalyviai turėjo atspėti raides, kartu pasakydami ir iš tos raidės prasidėsiantį žodį. Moksleivių, atsakingai įvykdžiusių užduotis, laukė raganėlės Vinės kepto pyrago vaišės. Nutebino tai, kad dauguma edukacijos dalyvių jau puikiai pažįsta raides ir geba sklandžiai skaityti. Kaip teigia vyr. bibliotekininkė D. Barkauskienė, pirmoji pažintis su knyga vaikui labai svarbi todėl, kad priklausomai nuo to, kiek sudominsime vaiką leidiniu, didžia dalimi priklausys ir jo skaitymo įgūdžiai ateityje. Bibliotekoje vaikai rado iš tiesų daugybę knygų, tad bibliotekos darbuotojos padedami jaunieji skaitytojai lengvai išsirinko labiausiai tinkamas pagal amžių ir populiariausias vaikiškas knygas. Atsižvelgdami ir į mokytojos rekomendacijas, vaikai mielai rinkosi skiemenuotas pasakas: „Lokys bibliotekininkas“, „Nemandagus šuo“ ir kt. Tikimės, kad šie jaunieji bibliotekos lankytojai ateityje taps nuolatiniais mūsų bibliotekos skaitytojais.

Po nuotaikingo rytmečio su vaikais, vakare mūsų laukė dar vienas užsiėmimas, skirtas suaugusiems. Į bibliotekoje organizuotą edukacinį užsiėmimą „Sielos koliažas“ susirinkę dalyviai iš atskirų vaizdinių, paveikslėlių ar nuotraukų kūrė asmeninę Sielos koliažo kortų kaladę. Tyla, ramybė ir apmąstymai baigė tokią dideliu vaikų šurmuliu prasidėjusią dieną.

Vieni renginiai keičia kitus. Prasidėjus ilgai lauktai Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, su vaikais gaminome plakatą. Ir tai dar tik visų veiklų pradžia. O šiai ypatingai progai paminėti esame suplanavę daugybę renginių, kuriuose laukiami tiek mažieji bibliotekos lankytojai, tiek ir suaugusieji.

Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
D. Barkauskienė