Pradinis Naujienos Eko žvakių dirbtuvėlės Šlienavos bibliotekoje

Eko žvakių dirbtuvėlės Šlienavos bibliotekoje

Eko žvakių dirbtuvėlės Šlienavos bibliotekoje
Eko žvakių dirbtuvėlės Šlienavos bibliotekoje

Įgyvendinant Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Knygos menas bibliotekoje“, spalio 25 dieną į Šlienavos biblioteką atvyko „Eko žvakių“ dirbtuvėlės su vadove Justina Rebždiene.

Į užsiėmimą buvo pakviesti Šlienavos pagrindinės mokyklos antros klasės moksleiviai (mokytoja Želvita Jankūnė). Užsiėmimo vadovei Justinai užsiminus apie eko žvakių gamybos procesą, vaikai pagal kvapą atspėjo, kad žvakių gamybai bus naudojamas natūralus, medumi kvepiantis vaškas. Kiekvienas vaikas gavo po formelę ir į samčius įsidėję po truputį vaško, pradėjo jį kaitinti virš žvakutės liepsnos. Vaškui išsilydžius gautą masę pylė į formeles. Atlikus darbą reikėjo palaukti, kol vaškas sustings. Kad laikas neprailgtų, vadovė Justina vaikams surengė viktoriną. Klausimai buvo apie bites, medų ir avilius. Vaikai atsakė į daugelį klausimų, aišku buvo ir sudėtingesnių, kaip pavyzdžiui, kiek kartų per minutę bitė suplasnoja sparneliais? Sekantis etapas žvakių gamybos procese - iš vaško juostelės susukti žvakutę. Šį darbą vaikai atliko greitai ir gerai - žvakutės išėjo puikios. Žvakių gamybos procesą užbaigėme žvakelių išėmimu iš formelių. Vaikų laukė didžiulis siurprizas, nes tik šiame etape jie pamatė, kas jose slėpėsi. O ten... ir šuniukas, ir paukštis, ir zuikutis, ir angeliukas ir ...

Užsiėmimo pabaigoje vaikai susipakavo žvakutes į specialius eko žvakių maišelius, padėkojo vadovei ir iškeliavo namo. Nuoširdus ačiū viešosios bibliotekos darbuotojai Neringai Klimauskienei už įdomią edukaciją vaikams.

Šlienavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Grušienė