Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje paminėta Pasaulinė informacinių technologijų plėtros ir Konstitucijos diena

Viešojoje bibliotekoje paminėta Pasaulinė informacinių technologijų plėtros ir Konstitucijos diena

Pasaulinė informacinių technologijų plėtros ir Konstitucijos diena
Pasaulinė informacinių technologijų plėtros ir Konstitucijos diena

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šią rudenišką savaitę minėjome dvi svarbias datas - t.y. pasaulinę informacinių technologijų plėtros ir Konstitucijos dieną.

1972 m. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 24-ąją Pasauline informacinių technologijų plėtros diena. Šios dienos tikslas - informuoti visuomenę apie technologines naujienas, didinti technologinį raštingumą ir spręsti informacinių technologijų plėtros problemas.

Prieš dvidešimt penkerius metus spalio 25-ąją pasirašėme dabartinę LR Konstituciją, kuri yra pats svarbiausias valstybės įstatymas. Šiemet tryliktą kartą Vilniaus universiteto studentų atstovybės Teisės fakulteto (VU SA TF) organizuojamo nekomercinio projekto „Konstitucijos dienos 2017“ pagrindinis tikslas - atskleisti Konstituciją kaip vertybę, skatinti ir ugdyti pagarbą teisinei valstybei bei pagrindiniam jos įstatymui, gilinti piliečių teisinę savimonę ir stiprinti Konstitucijos žinias.

Minėdami Konstitucijos ir pasaulinę informacinių techologijų plėtros dieną su Garliavos A. Mitkaus pagrindinės mokyklos 7 klasės moksleiviais ir juos atlydėjusia matematikos mokytoja Silvija Dagiliene bibliotekoje vykusioje integruotoje istorijos, informacinių technologijų ir matematikos pamokoje „Matematikos labirintai“ kalbėjome apie pasaulinę informacinių technologijų plėtros ir LR Konstitucijos dienų svarbą šiandieninėje visuomenėje. Moksleiviai sužinojo daugybę įdomių faktų apie informacines technologijas ir apie praeitų metų lietuvių inovatyvius išradimus, tarp kurių labai svarbiu medicinoje tapo KTU profesoriaus Armino Ragausko su komanda išrastas neinvazinis galvospūdžio matavimo būdas. Prisiminėme ir svarbiausius faktus iš Konstitucijos. Tam, kad geriau įsisavintume šias žinias, pasitelkdami matematines aritmetikos užduotis atlikome skaičiavimus ir įvairias tekstines užduotis, kuriose buvo panaudoti įdomūs faktai apie informacines technologijas, lietuvių inovatyvius išradimus bei LR Konstituciją. 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė