Naujienos

Integruotoje lietuvių kalbos pamokoje - pažintis su elektroninėmis bibliotekos paslaugomis

Integruotoje lietuvių kalbos pamokoje - pažintis su elektroninėmis bibliotekos paslaugomis

Spalio 26 d. į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką susirinkę Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos 8 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos - metodininkės Virginijos Vasiliauskienės, dalyvavo literatūrinėje popietėje „Biblioteka - elektroninės paslaugos kiekvienam“, kurios metu progimnazijos moksleiviams buvo pristatytos bibliotekos elektroninės paslaugos: elektroninė „Vyturio“ biblioteka, prenumeruojamos duomenų bazės, bibliotekos elektroninis katalogas, Lietuvos viešųjų bibliotekų suvestiniai katalogai ir Lietuvių kalbos išteklių informacinė sistema sistema (LKIIS).

Integruotoje lietuvių kalbos pamokoje dalyvavusiems Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos moksleiviams vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė išsamiai pristatė elektroninę „Vyturio“ biblioteką: elektroninėje bibliotekoje esančių knygų kategorijas, demonstravo kaip atlikti atskirų kūrinių paiešką bei papasakojo apie prieigos prie elektroninės bibliotekos galimybes, jungiantis iš namų ir bibliotekos. Elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje suradę daugybę lietuvių autorių kūrinių moksleiviai pasidžiaugė, kad pagal bendrojo lavinimo mokyklos bendrąsias ugdymo programas būtinas perskaityti knygas jie galės skaityti daug patogiau - t.y. elektroniniu formatu.

Antroje užsiėmimo dalyje literatūros pamokose nagrinėjamus kūrinius ir publikuotus kritikų straipsnius moksleiviai mokėsi surasti atlikdami paiešką bibliotekos elektroniniame ir Lietuvos viešųjų bibliotekų suvestiniame kataloge. Ypač moksleiviai buvo susidomėję bibliotekos prenumeruojamomis ir atviros prieigos duomenų bazėmis: „Lituanistika“, Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacine sistema eLABa ir „Baltnexus“, kurios vartotojui suteikia prieigą prie naujausių ir populiariausių leidinių ir publikacijų. Lietuvių kalbos išskirtinumą ir unikalumą atskleidžianti Lietuvių kalbos išteklių informacinė sistema (LKIIS) - tai Lietuvių kalbos instituto (LKI) kartu su partneriais - Vilniaus ir Lietuvos edukologijos universitetais bei Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu trejus metus vykdyto projekto rezultatas, kurio dėka įvairūs tautosakos kūriniai, žodynai, lituanistinės duomenų bazės su vietovardžiais ir pavardėmis įkelti į internetinį portalą lkiis.lki.lt tapo visiems vartotojams laisvai prieinami internete. Maloniai kviečiame bibliotekos lankytojus naudotis elektroniniais bibliotekos ištekliais!

Kauno raj. savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė