Naujienos

Moksleiviai literatūros žinias pasitikrina dalyvaudami „Knygosūkyje“

 „Knygosūkyje“ moksleiviai pasitikrina savo literatūros žinias  „Knygosūkyje“ moksleiviai pasitikrina savo literatūros žinias

Spalio 25 d. į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką gausiai susirinkę Kauno r. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 9 klasės moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos - metodininkės Ritos Pauliukaitienės, dalyvavo literatūrinėje popietėje, skirtoje Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti, kurios metu popietės dalyviai bibliotekoje pirmą kartą išbandė naują literatūrinį žaidimą „Knygosūkis“.

Bibliotekose itin greitai išpopuliarėjęs unikalus, skaitymą skatinantis literatūrinis žaidimas „Knygosūkis“ skirtas vaikams ir jaunimui, bet jį gali žaisti visi, besidomintys lietuvių ir užsienio literatūra. Šis literatūrinis žaidimas - įvairiapusis, apimantis tiek lietuvių, tiek užsienio šalių rašytojus, knygas ir jų personažus nuo Antikos iki šių dienų detektyvų.

Nuo pat pirmųjų „Knygosūkio“ klausimų azartiškas, priverčiantis prisiminti skaitytus literatūrinius kūrinius žaidimas mus nukelia į labai įdomų knygų, autorių, personažų pažinimo pasaulį, kuriame sutinkame graikų mitologijos veikėjus - Dzeusą, Prometėją, Midą bei lietuvių tautosakos (folkloro) kūrinius, į visumą sujungiančius skirtingus elementus: pasakojimus, legendas, mitus, patarles, tikėjimus, papročius, mįsles, muziką, šokius ir net daugybę kartų vaikystėje girdėtas ir skaitytas pasakas, į kurias šiandien turime pažvelgti analitiškai. Moksleiviams, pirmą kartą žaidusiems šį literatūrinį žaidimą ypač patiko tai, kad nežinant teisingo atsakymo galima pasinaudoti pagalbomis - t.y. išgirsti užuominą arba teisingo atsakymo į klausimą paieškoti internete. Tiesa, žaidimo kūrėjų sumanymu yra dalis klausimų, į kuriuos atsakymo ir pagalbos, deja, negausite.

Remdamiesi žiniomis, įgytomis per pamokas, darniai dirbdami 4 komandose popietės dalyviai atsakė į daugiau nei 60 „Knygosūkyje“ pateiktų klausimų. Ir nors kiekvienam atsakymui į klausimą buvo skirta tik viena minutė, moksleiviai pasižymėjo dideliu aktyvumu ir sumanumu, todėl tarpusavyje komandos viena kitą nugalėjo tik vieno taško skirtumu.

Puikias lietuvių literatūros žinias pademonstravę moksleiviai patikino, kad „Knygosūkis“ jiems labai patiko ir pažadėjo dar ne kartą sugrįžti į biblioteką ir tokiu žaismingu būdu pasitikrinti savo literatūros žinias. „Knygosūkiui“ moksleivius ruošė Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rita Pauliukaitienė.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė