Naujienos

Vilkijos miesto bibliotekos naujų patalpų atidarymo šventė

Vilkijos miesto bibliotekos naujų patalpų atidarymo šventė
Šviečia bibliotekoje langai.
Spindi spalio vakaras juose.
Ką jauti, kai čia apsilankai,
Knygų pažinimo namuose?

 

Švyti naujos patalpos erdve.
Ir mažus, ir didelius sukvies
Į svečius, praeinančius gatve,
Prisiliest prie knygų paslapties.
 
Čia lentynos, pilnos skaitinių.
Čia skaitytojų šventa meka.
Mokslo, grožio, pasakų, žinių
Karalystė - tai Biblioteka.
/Vijolė Stanislovaitienė/

Spalio devynioliktosios dienos popietę Vilkijoje vyko miesto bendruomenei svarbi naujų Vilkijos bibliotekos patalpų atidarymo šventė. Naujos patalpos nėra labai didelės, tačiau gerokai jaukesnės už senąsias.

Bibliotekos naujų patalpų atidarymo šventėje dalyvavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, mero pavaduotojas vilkijietis Jonas Gurskas, taip pat kultūros švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir mero pavaduotojas Jonas Gurskas pasidžiaugė naujomis, erdvesnėmis ir funkcionalesnėmis bibliotekos patalpomis, kuriose ir darbuotojams ir lankytojams bus jaukiau ir maloniau leisti laiką. Kultūros švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė pasveikusi bibliotekos šeiminikus su įkurtuvėmis linkėjo daug gražių ir įdomių veiklų. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė pasidžiaugė Vilkijos bibliotekoje nuoširdžiai puoselėjamomis kultūros tradicijomis, ugdomu gyventojų informaciniu raštingumu, vykdomomis švietėjiškomis programomis.

Naująsias patalpas pašventino Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčios klebonas Linas Šipavičius. Anot klebono, bibliotekos ir knygos yra vienas svarbiausių miesto ir valstybės turtų, kuriose saugomi neišsemiami išminties ir edukacinės sistemos lobiai.

Bibliotekos atidarymo proga kraštietė - poetė Vijolė Stanislovaitienė specialiai bibliotekai sukūrė eilėraštį; Vilkijos gimnazijos mėgėjų teatro „Vizija“ vaikai suvaidino mini spektakliuką „Kur susitinka raidės“; Garliavos meno mokyklos Vilkijos filialo dailės studijos moksleiviai,vadovaujami mokytojos Marijos Danutės Selmistraitienės, paruošė tapybos darbų parodą.

Šventės meninę programą dovanojo Vilkijos gimnazijos moksleiviai (vadovė Ligita Zavadzkienė).

Dėkojame Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Irenai Viktorijai Stančiauskienei ir vyriausiajai bibliotekininkei Elvyrai Matveičikienei už vilkijiečiams padovanotą nuostabią literatūrinę - muzikinę programą „Man užteko ilgesio...“.

Nuoširdų ačiū tariame Kauno rajono merui Valerijui Makūnui ir jo pavaduotojui Jonui Gurskui, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Irenai Stančiauskienei už suteiktas darbuotojoms ir bibliotekos lankytojams šviesias ir jaukias erdves, kuriose visuomet laukiami kūrybingi, iniciatyvūs įvairaus amžiaus skaitytojai, mėgstantys knygas ir bendravimą.

Vilkijos miesto bibliotekos vyr. bibliotekininkės
Zita Ruzgienė ir Jolanta Bačėnienė