Pradinis Naujienos „Kelionė po stebuklingą knygų šalį“ pažintinė pirmokų ekskursija Vandžiogalos ir Zapyškio bibliotekose

„Kelionė po stebuklingą knygų šalį“ pažintinė pirmokų ekskursija Vandžiogalos ir Zapyškio bibliotekose

Pažintinė ekskursija Zapyškio bibliotekoje
Pažintinė ekskursija Zapyškio bibliotekoje

Rytmetis su mažaisiais Vandžiogalos bibliotekoje

Rudenišką spalio rytmetį į Vandžiogalos biblioteką sugužėję mažieji knygų bičiuliai lydimi auklėtojos Z. Žarnauskienės dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po Vandžiogalos biblioteką.

Vyr. bibliotekininkė Audronė Montvydienė jaunuosius bibliotekos lankytojus susipažino su naujomis vaikiškomis knygelėmis, vėliau vaikai bandė patys svarankiškai knygų lentynose surasti jau perskaitytas ir pažįstamas knygeles. Didelį įspūdį vaikams paliko bibliotekoje esančios garsinės knygelės, kurias skaitant galima išgirsti pasakų veikėjų balsus ar skambančias smagias melodijas. Po ekskursijos po biblioteką vaikai padėkojo bibliotekininkei už puikiai praleistą laiką ir atsisveikino iki sekančio karto.

Pažintinė pirmokų ekskursija Zapyškio bibliotekoje

Spalio 6 dieną pirmos klasės moksleiviai, lydimi mokytojos L. Klimienės, atvyko susipažinti su biblioteka. Mokinukai apžiūrėję bibliotekos patalpas įdėmiai klausėsi vyr. bibliotekininkės E. Čirkovos pasakojimo apie tai, kur galima rasti vaikiškas knygeles, taip pat bibliotekos darbuotoja mokė vaikus kaip surasti enciklopedijas, žodynus, žinynus ir kitus lietuvių ir kitomis kalbomis bibliotekoje esančius leidinius. Jaunieji bibliotekos skaitytojai buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka. Be to, jie sužinojo, kad čia laisvalaikiu gali klausytis garsinių pasakų, žiūrėti filmus ir ruošti namų darbus. Po pažinties su biblioteka ir joje esančiomis knygomis, mažųjų laukė praktinės užduotėlės: vaikams reikėjo sudėlioti žodžius „ZAPYŠKIO BIBLIOTEKA“. Labiausiai moksleiviams patiko bibliotekoje veikianti „Knygelių poliklinika“, kurioje kviečiami apsilankyti jaunieji skaitytojai, norintys padėti knygelėms „pasveikti“. Atsisveikinant pirmokams buvo įteiktas „Knygelės prašymas“, kuriame jie ras taisykles kaip elgtis su knygomis.


Vandžiogalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Audronė Montvydienė
Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Elvina Čirkova