Naujienos

Pirmajam Panevėžiuko bibliotekininkui Konstantinui Buivydui – 110 metų

Panevėžiuko bibliotekoje renginio „Dar ne vakaras“ akimirkos

Panevėžiuko kaimo bendruomenė spalio mėnesį pakvietė Panevėžiuko senjorus į linksmą ir jaukią šventę „Dar ne vakaras“, vykusią Panevėžiuko pradinės mokyklos - daugiafunkcio centro salėje.

Tai renginys, skirtas pagyvenusių žmonių dienai, kuriame dalyvavo gausus būrys atlikėjų: senjorus sveikino moksleiviai, Babtų folklorinis ansamblis „Vėrupė“ ir Panevėžiuko bibliotekos „Senjorų klubas“. Renginio metu buvo pristatyta paroda, skirta pirmajam Panevėžiuko bibliotekos vedėjui, liaudies meistrui ir medžio drožėjui - Konstantinui Buivydui. „Metai skuba, bet jie palieka prisiminimus apie atliktus darbus...“- renginio metu mintimis su susirinkusiais dalinosi vyr. bibliotekininkė D. Lukošienė. Konstantiną Buivydą žmonės dar atmena ir ne vienas pasakojo, kad namuose turi meistro pagamintų darbų. Bibliotekoje eksponuojama paroda byloja mums apie bibliotekininko, liaudies meistro nuveiktus darbus, visuomeninę veiklą ir šeimą. Beje, rengiant bibliotekoje K. Buivydo darbų parodą, daug prisidėjo šios garbingos asmenybės šeimos nariai ir kiti šį asmenį pažinoję miestelio gyventojai, atnešę namuose turimus menininko pagamintus darbus: lazdą, laikrodį, išdrožtą mozaiką ir kt.

Konstantino Buivydo pagerbimui bibliotekoje eksponuojama ir meistro dukters Viktorijos Kuskevičienės parengta darbų paroda - „Negaliu nekurti“. Menininkė pasakojo, kad kurti paskatino sovietmečiu buvęs stygius įvairių pagražintų buities reikmenų. Taigi, ji ir gražino buitį įvairiais darbeliais: gamino užuolaidas, papuošalams dėželes ir pačius papuošalus, siuvo lėles ir prieš beveik dešimtmetį pradėjo tapyti. Bibliotekoje eksponuojama dešimt V. Kuskevičienės paveikslų. Menininkė, kaip ir jos tėvas - K. Buivydas, mėgsta dovanoti savo darbus draugams ir kaimynams, todėl daugelio darbų pamatyti negalėjome. 

Panevėžiuko bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Danguolė Lukošienė