Pradinis Naujienos Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė programuotojų diena

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė programuotojų diena

Tarptautinė programuotojų diena bibliotekoje
Tarptautinė programuotojų diena bibliotekoje

Programavimas – tai kompiuterių programų kūrimo proceso dalis, kai algoritmas užrašomas kokia nors programavimo kalba. Kitaip tariant, tai sąsaja tarp kompiuterio ir vartotojo, kuomet pastarasis atlikdamas programavimo veiksmus savo idėjas ir mintis paverčia kompiuteriui suprantamomis tekstinėmis eilutėmis. Programuotojų diena švenčiama 256-ąją metų dieną. 256 – skaičius, gaunamas 2 pakėlus 8-uoju laipsniu. Tokį skaičių reikšmių galima pateikti viename baite. Baitas yra dvejetainis skaičius, sudarytas iš 8 bitų. Bitas – mažiausias informacijos kiekio vienetas kompiuteryje.

Rugsėjo 13 d. Viešojoje bibliotekoje vyko „Lego robotikos" neformalaus ugdymo užsiėmimai, skirti paminėti tarptautinę programuotojų dieną. Gausus būrys susirinkusiųjų konstravo robotukus, rašė jiems programas: robotukai galėjo savarankiškai važinėti bibliotekoje, aplenkti kliūtis, išvalyti šiukšles, nugabenti krovinį iš vieno objekto į kitą.

Kviečiame atvykti į bibliotekoje organizuojamus „Lego robotikos", „Minecraft", „Actionbound" kūrybinius IT užsiėmimus ir edukacines valandėles su Virtualios realybės akiniais. Daugiau informacijos apie renginių datas galite rasti adresu: https://www.krsvbiblioteka.lt/lt/ivykiaii/37-renginiai/4063-64-renginys.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

vyr. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė