Naujienos

Vasaros atgarsiai Piliuonos ir Vilkijos bibliotekose

Smėlio menas Piliuonos bibliotekoje

Biblioteka - tai susitikimo, bendravimo ir laisvalaikio praleidimo vieta, kurioje vaikai jaučiasi saugūs ir laimingi. Visą vasarą Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kaimų ir miestelių bibliotekose organizavome daugybę vaikams skirtų edukacijų ir kūrybinių užsiėmimų, kuriuose aktyviai dalyvavo net ir patys jauniausi mūsų bibliotekų lankytojai.

Piliuonos bibliotekoje vasarą vaikai skaitė knygas ir dalyvavo skaitymo iššūkyje, kūrė nuostabius piešinius ant vandens ir su spalvotu smėliu, guašu piešė ant asfalto, konstravo ir programavo lego robotukus, statė išmanųjį „Minecraft" miestą ir turiningai leido laiką, žaisdami įvairius kompiuterinius ir stalo žaidimus.

Vasaros ketvirtadieniais skaitėme knygas iš sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai" ir statėme išmanųjį „Minecraft" miestą, programavome sukonstruotus robotukus. Šeštadieniais bibliotekos lankytojus kvietėme į kūrybines dirbtuvėles, kuriose piešėme EBRU piešinius ir mėgavomės nauju menu - tai piešimas su spalvotu smėliu. Šio meno mokėmės kartu su VŠĮ meno terapijos ir socializacijos instituto „VYTA" mokytoja Rita Klevinskiene, o įgiję žinių ir įgūdžių veiklas tęsiame patys savarankiškai. Dėkojame šiems ir piešimo užsiėmimams reikalingas priemones: smėlį ir spalvotą guašą bibliotekai padovanojusioms Piliuonos bendruomenės vadovėms: Jurgitai Kačiulienei ir Erikai Vasiliauskienei ir tikimės, kad šios turiningos ir kūrybinės veiklos turės ir tęsinį.

Vasara Vilkijos bibliotekoje

Vilkijos miesto bibliotekoje vasara prasidėjo birželio mėnesio 1 dieną Vilkijos mieste vykusia tradicine piešinių ant grindinio švente - „Tautinių juostų vaivorykštė", skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Šventėje dalyvavo Vilkijos gimnazijos moksleiviai, lopšelio - darželio „Daigelis" auklėtiniai ir kitų seniūnijų bendruomenės nariai.

Bibliotekoje organizuotuose vasaros skaitymuose dalyvavo ne tik vilkijiečiai, bet ir kitų rajonų vaikai, atvykusieji į Vilkiją tik paviešėti pas artimuosius. Vasaros skaitymų metu lankėme Vilkijos apylinkėse esančius Jaučakių ir Ringovės piliakalnius ir susipažinę su piliakalnių istorijomis, juos  fotografavome. Su jaunaisiais bibliotekos lankytojais lankėmės Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje ir padedami ištikimų savo bičiulių kraustėmės į naujas bibliotekos patalpas. Vasaros užsiėmimų metu skaitėme, piešėme, žaidėme ir vieni su kitais daug bendravome.

Sveikiname visus sugrįžusius iš senelių, stovyklų ar atostogavusius užsienyje į namus ir laukiame jūsų naujoje miesto bibliotekoje!

Piliuonos bibliotekos vyr. bibliotekininkė M. Naunčikienė.
Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Bačėnienė.