Naujienos

Turininga vasara Kačerginės bibliotekoje

Turininga vasara Kačerginės bibliotekoje

Kačerginės biblioteka, bendradarbiaudama su Kačerginės vaikų sanatorijos „Žibutė" mokykla birželio ir liepos mėnesiais kvietė vaikus ir suaugusius į bibliotekoje vykusius vasaros skaitymus bei meno terapijos, piešimo ant vandens užsiėmimus ir ypatingą dėmesį skyrę Kačerginėje gyvenusių ir kūrusių klasikų - J. Biliūno, P. Mašioto knygelių skaitymui, skaitymą pavertėme smagiu ir įdomiu užsiėmimu.

Pirmieji bibliotekoje apsilankė ir su knygelėmis bendrauti panoro mažiausieji Kačerginės vaikų darželio auklėtiniai, kurie net akeles išplėtę klausėsi auklėtojos skaitomų P. Mašioto pasakaičių: „Kiškis Padauža", „Kiškis Vagilis", „Jonukas ir Bitelė" ir kt. 

Viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Knygos menas bibliotekoje", didelio moksleivių susidomėjimo sulaukė bibliotekoje vykę tapybos ant vandens (Ebru) užsiėmimai. Vienu metu stalą, ant kurio puikavosi išdidūs piešimo teptukai bei dažai, buvo apgulę net po 20 sanatorijoje besigydančių vaikučių ir jų mamyčių bei senelių. Kol vieni garsiai skaitė V. V. Landsbergio, K. Kasparavičiaus, P. Mašioto knygas, kiti - kūrė nuostabius piešinius ant vandens, o treti nekantravo ir verkė negalėdami sulaukti savo eilės. Visi norintys dalyvauti užsiėmime net netilpo, todėl su Kačerginės vaikų sanatorijos mokyklos direktore L. Bičiūniene bei pedagogėmis D. Barusevičiene, V. Briedaitiene ir J. Tauraite kitiems metams planuojame įsigyti daugiau piešimui reikalingų priemonių, kad kiekvienas vaikas galėtų patenkinti savo individualų meno terapijos poreikį. Juk niekas nežino, galbūt tokiu būdu vaikai atras savyje menininką!

Gera matyti, kaip spindi iš džiaugsmo vaikų akys, kaip virpa rankutės iš nekantrumo, verčiant vis naują knygelės puslapį, o sukurtų piešinių paroda vis dar puošia bibliotekos sienas, primindama rudenėjančiai Kačerginei vasaros šurmulį, gėlių grožį bei vaikų juoką...

Kačerginės bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Birgiolienė