Naujienos

Viešojoje bibliotekoje pristatyta architekto P. Stankevičiaus tapybos darbų paroda

Viešojoje bibliotekoje pristatyta architekto P. Stankevičiaus tapybos darbų paroda

Rugpjūčio 31 dieną Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta žymaus Lietuvos architekto Petro Stankevičiaus tapybos darbų paroda „Nuo realizmo iki abstrakcijos“.

Petras Stankevičius įgijęs architekto diplomą, dirbo Kauno rajono architektu, dizaineriu Kauno prekybos ir buities reklamos biuruose, projektavo įvairius statinius, parengė keletą paminklų ir dekoratyvinių skulptūrų aplinkos sutvarkymo projektų. Tačiau, anot menininko, „pirmąja ir didžiąją gyvenimo meile liko tapyba“. Sodriomis spalvomis tapytų paveikslų, džiuginančių renginio dalyvių akis ir širdis, autorius pasakodamas apie netikėtai užgimusią meilę tapybai prasitarė, jog tai prasidėjo labai anksti. „Daile susižavėjau dar mokykloje, šiuo „virusu“ mane užkrėtė piešimo ir dailės darbų mokytojas Jonas Zibolis. Nuo to laiko etiudininkas ant peties buvo mano nuolatinis palydovas laisvalaikiu, studijų praktikų, atostogų metu, vykstant į turistines keliones arba tėviškėn pas mamą“- atviravo architektas P. Stankevičius. 

Architektas P. Stankevičius yra surengęs keletą savo personalinių parodų, jo tapybos darbų yra įsigiję privatūs asmenys iš Prancūzijos, Vokietijos, Gruzijos, Kanados, Estijos, Rusijos ir kitų pasaulio šalių, o pastarąją parodą autorius skiria Garliavos krašto žmonėms. 

Parodos atidaryme dalyvavo ir nuoširdžius sveikinimo žodžius P. Stankevičiui tarė gausus būrys sveikintojų: Kauno rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Mykolaitis, Ekonomikos skyriaus vedėjas A. Pupalė, žymūs Lietuvos architektai: prof. Jurgis Bučas, Feliksas Jackevičius, Juozas Poniškaitis. Kalbėdamas apie pažintį su P. Stankevičiumi itin taikliai jo talentą apibūdino žymus Lietuvos architektas S. Putvis, kuris menininką apibūdino kaip „geriausią dailininką tarp architektų ir geriausią architektą tarp dailinininkų“. Parodoje eksponuojamų savo darbų autorius nekomentavo, o kvietė visus parodos lankytojus atrasti tai, kas artima kiekvienam. Paroda viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki rugsėjo mėnesio pabaigos. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė