Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje kūrybiniai užsiėmimai su naujomis informacinėmis technologijomis ir garsiniai el. knygų skaitymai

Viešojoje bibliotekoje kūrybiniai užsiėmimai su naujomis informacinėmis technologijomis ir garsiniai el. knygų skaitymai

Viešojoje bibliotekoje garsiniai el. knygų skaitymai
Viešojoje bibliotekoje garsiniai el. knygų skaitymai

Sugebėjimas kelti naujas idėjas, mąstyti savarankiškai, greitai orientuotis sudėtingoje situacijoje, mokėti spręsti iškilusias problemas yra kūrybiško žmogaus savybės, kurias labai svarbu ugdyti nuo pat vaikystės. Skaitymas skatina ne tik mąstymą, suteikia pasitikėjimo savimi, praturtina žodyną, bet ir ugdo vaikų kūrybiškumą.

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje visą vasarą vyko kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai su naujomis informacinėmis technologijomis ir garsiniai elektroninių knygų skaitymai, kurių tikslas - panaudojant informacines technologijas vaikams ir jaunimui parodyti, kad knygų skaitymas yra ne tik naudinga, bet ir labai įdomi veikla.

Rugpjūčio 17, 21, 24, 28 ir 31 dienomis kūrybinių užsiėmimų su naujomis informacinėmis technologijomis dalyviai, naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis, skaitė ištraukas iš elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje esančių knygų: lietuvių liaudies pasakas „Užburta karalystė: Išmintis ir laimė“, „Lekiantysis laivas“, B. Kerbelytės „Negirdėtos neregėtos pasakos: Burtininkė“, V. Bubnio „Arberonas“ ir P. Mašioto „Pajūriais pamariais“.

Po skaitymų antrojoje užsiėmimų dalyje moksleiviai trimatėje erdvėje statė karaliaus sostus, auksinius kaulus, kūrė laikraščius - knygas, burtininkų namus, bandė atvaizduoti skaitytos knygos pasirinktą situaciją bei mokėsi kurti animacijas su krentančiomis kometomis ar plaukiojančiais laiveliais. Moksleiviai, dalyvaujantys kūrybinių darbų konkurse „Išmanusis miestas“, kūrė modernųjį Garliavos miestelį, kuriame statė dangoraižius, viešbučius ir žinoma labai spalvingas ir dideles bibliotekas.

Vasara baigėsi, tad prasidėjus naujiems mokslo metams kviečiame visus į viešąją biblioteką, kurioje nuo rugsėjo mėnesio Jūsų laukia dar daugiau linksmų ir įdomių veiklų!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė