Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje - virtualios realybės edukacinių žaidimų popietės moksleiviams

Viešojoje bibliotekoje - virtualios realybės edukacinių žaidimų popietės moksleiviams

Viešojoje bibliotekoje - virtualios realybės edukacinių žaidimų popietės moksleiviams
Viešojoje bibliotekoje - virtualios realybės edukacinių žaidimų popietės moksleiviams

Virtuali realybė (VR) sparčiai populiarėja visame pasaulyje ir naudojama ji ne tik žaidimams, bet ir įvairių fobijų gydymui: aukščio baimės, arachnofobijos, viešo kalbėjimo ir pan. Tačiau Lietuvoje ją išbandė toli gražu ne kiekvienas. Pagrindinė priežastis - brangoki VR akiniai. 

Įgyvendindami projektą „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“ kviečiame visus moksleivius ir jaunimą aktyviai dalyvauti itin didelio populiarumo jaunimo tarpe sulaukusiuose „Lego robotikos“ ir darbo su kompiuterinėmis programomis „Minecraft“ ir „Actionbound“ užsiėmimuose bei edukacinėse popietėse su virtualios realybės akiniais.

Rugpjūčio 22 dieną Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centre vykusioje virtualios realybės edukacinių žaidimų popietės dalyviai keliaudami virtualioje realybėje turėjo galimybę pamatyti žymias istorines pasaulio vietoves ir aplankyti šalis, kuriose niekada dar nebuvojo. Virtualios realybės akinių pagalba galima interaktyviai nukeliauti prie žymiųjų Niagaros krioklių, pasižvalgyti po Paryžių, Romą, Florenciją, Hong Kongą, Rio Deženeirą ir kitas stebuklų ir egzotikos kupinas pasaulio vietas.

Jei nesate astronautas, dar nereiškia, kad neturite galimybės nukeliauti į Marsą. Virtualios realybės galimybės suteikia progą apžiūrėti kiekvieną planetą, pasižvalgyti po žvaigždynus ir panagdinėti įvairius geologinius darinius.

Ir kaip teigia mokslininkai, „nors kompiuterių galimybės neribotos: jie turi daug atminties, tačiau turi vieną trūkumą - jie neturi vaizduotės“. Tad visus susidomėjusius ir norinčius išbandyti inovatyvias veiklas bibliotekoje, kviečiame dalyvauti viešojoje bibliotekoje Vaikų centre vykstančiuose edukaciniuose užsiėmimuose ir išlaisvinti savo vaizduotę tiek virtualioje, tiek realioje erdvėje.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė