Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje pirmą kartą organizuotas edukacinis muzikos terapijos užsiėmimas asmenims su negalia

Viešojoje bibliotekoje pirmą kartą organizuotas edukacinis muzikos terapijos užsiėmimas asmenims su negalia

Viešojoje bibliotekoje muzikos terapijos užsiėmimas asmenims su negalia
Viešojoje bibliotekoje muzikos terapijos užsiėmimas asmenims su negalia

Bendradarbiaujant su Kauno apskrities viešąja biblioteka rugpjūčio 22 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą organizuotas muzikos terapijos užsiėmimas asmenims su negalia. Viešojoje bibliotekoje susirinkusiems Garliavos neįgaliųjų draugijos nariams muzikos terapijos užsiėmimą vedė Lietuvos dainuojamos poezijos kūrėja ir atlikėja, meno saviraiškos specialioji pedagogė - ekspertė, muzikos terapijos asociacijos narė, pedagogė Ilona Papečkytė.

Kaip žinia, muzikos terapija taikoma norint įveikti stresą ir depresinę nuotaiką, atpažinti ir išreikšti savo jausmus, sustiprinti pasitikėjimą savimi, savigarbą, ryžtingumą, geriau suprasti ir tobulinti santykius su kitais, analizuoti ir realizuoti sėkmingesnio elgesio būdus, gauti reikalingą dėmesį ir palaikymą vienatvės, išsiskyrimo ar netekties atvejais, siekiant stiprinti kūrybinį mąstymą ir skatinant asmenybės išlaisvėjimą. „Muzikos terapija - tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudojantis muzikos poveikį bei užsimezgusius tarpasmeninius santykius, padeda klientui palaikyti ar atgauti fizinį ir dvasinį sveikatingumą“, - teigia terapeutė I. Papečkytė.

Kviesdama pasinerti visus užsiėmimo dalyvius į muzikos terapiją, užsiėmimo pradžioje muzikos pedadogė susirinkusiems gitara atliko keletą savo autorinių kūrinių. Po nuostabios muzikinės įžangos, lektorė pakvietė dalyvius pasirinkti muzikos instrumentus ir pabūti mini orkestro nariais muzikos kūrėjo vaidmenyje, bandant jais išgauti įvairias melodijas. Muzikinės terapijos užsiėmimo dalyvių rankose išskirtiniai perkusiniai instrumentai: sensula, calimba, cabasa, kokiriko, lietaus ir vėjo lazdelės, vibratonas, guiro, ksilofonas, marakasai, lira ir varpeliai skambėjo nepaprastai iškilmingai. Laisvai improvizuodami ir naudodami vis kitus muzikos instrumentus visi drauge mokėmės atlikti garsųjį J. Offenbach kūrinį - „Barcarolle“ ir kitus visiems puikiai pažįstamus kūrinius. Stebino tai, kad su šiais instrumentais pavyko išgauti įvairiausius autentiškus gamtos garsus: jūros ošimą, lietaus barbenimą, griaustinio dundėjimą ir paukščių čiulbesį. Visi šie natūralūs gamtos garsai patys savaime yra geriausia terapija, teigiamai veikianti mūsų savijautą ir sveikatą. Buvo nepaprastai nuoširdu, gera ir jausminga!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė