Naujienos

Vasaros skaitymai išplito po visą Kauno rajoną

Vasaros skaitymai ir nuotaikingos edukacinės veiklos Linksmakalnio bibliotekoje

Vasaros skaitymai ir nuotaikingos edukacinės veiklos Linksmakalnio bibliotekoje 

Artėjantį rudenį Linksmakalnio biblioteka pasitinka skaičiuodama atliktus darbus ir įvykdytus pažadus. O nuveikta iš tiesų daug: visą vasarą pirmadienius skyrėme vasaros skaitymams, o penktadienius - tapybos ant vandens užsiėmimams.

Šiais metais į vasaros skaitymus įtraukėme kompaktiniuose diskuose esančių garso įrašų klausymą, tad vasaros skaitymų metu skaitėme ir klausėme šiuos J. Biliūno kūrinius: „Brisiaus galas“, „Kliudžiau“, V. V. Landsbergio „Angelų pasakas“ ir „Ežiukas rūke“. Vasaros skaitymų dalyviai prasitarė, kad klausyti skaitomus kūrinius jiems įdomu ne tik todėl, kad nereikia jų patiems skaityti, bet ir dėl tos priežasties, kad klausant įrašo galima pasimokyti raiškaus ir taisyklingo skaitymo. Po organizuotų A. Jurašiaus knygos „Akmenukų pasakos“ skaitymų su užsiėmimo dalyviais piešėme ant akmenukų. Ir nors saulėti orai mūsų šią vasarą nelepino, tačiau laikas praleistas bibliotekoje niekada neprailgo.

Lapių bibliotekos atstovų viešnagė senjorų globos namuose

Rugpjūčio 10 dieną Lapių bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Žebrauskienė kartu su tikybos mokytoja J. Obolevičiūte lankėsi pas senjorus, gyvenančius senelių globos namuose - pensionate. Šio susitikimo tikslas - pasidalinti skaitymo džiaugsmu su kitais ir skaitant visiems gerai žinomas populiarias lietuvių autorių knygas, atrasti jose atsakymus į mums rūpimus klausimus. Susitikimas buvo itin jausmingas ir atviras: perskaitę ištraukas iš lietuvių autorių knygų, diskutavome šiandien mums visiems aktualiomis temomis.

Susitikimui skirtas laikas prabėgo nepastebimai greitai, tad prieš išsiskiriant vyr. bibliotekininkė J. Žebrauskienė skaityti itin mėgstantiems senjorams atvežė knygų, kurias senjorams padovanojo geranoriški Lapių miestelio gyventojai. Senjorai buvo dėkingi už jiems paįvairintą rytmetį ir susitarėme vėl netrukus susitikti.

Linksmakalnio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jelena Pranciulienė
Lapių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolita Žebrauskienė