Naujienos

Vasara su knyga Karmėlavos bibliotekoje

Vasara su knyga Karmėlavos bibliotekoje

Karmėlavos bibliotekoje visą vasarą netyla vaikų balsai. Į biblioteką atėję jaunieji skaitytojai dalyvaudami garsiniuose vasaros skaitymuose ar klausydamiesi įgarsintų pasakų noriai leidžia laiką su knyga, taip pat žaidžia tradicinius ir interaktyvius žaidimus, piešia, lipdo, bendrauja ir tokiu būdu susiranda naujų draugų bei patiria daugybę neišdildomų įspūdžių.

Rugpjūčio mėnesį bibliotekoje vykusios edukacijos metu mažieji bibliotekos lankytojai išklausę pasakaitę „Ežiukas Poviliukas jaukinasi baimę“ iš plastilino lipdė ežiukus. Daugiausia skaitytojų simpatijų pelnė Eivės, Emilijos ir Gerdos sukurti ežiukai, kuriuos bibliotekos lankytojai išrinko gražiausiais.

Šiais 2017-aisiais, Lietuvoje paskelbtais Piliakalnių metais, norėdami supažindinti bibliotekos lankytojus su Lietuvos piliakalniais, vaikus ir jaunimą kvietėme į edukacinį užsiėmimą „Lietuvos pilys ir piliakalniai“. Užsiėmimo metu dalyviams buvo papasakotos tikros istorijos ir legendos apie piliakalnius, po kurių sekė aptartų piliakalnių nuotraukų peržiūra. Visa tai įkvėpė vaikus dar labiau domėtis Karmėlavos piliakalnio, vadinamo Pilimi, atsiradimo istorija ir dabartimi. Visą vasarą bibliotekoje besilankančius vaikus ir jaunimą šį mėnesį kvietėme sudalyvauti ir nuotaikingoje popietėje „Kurią skaičiuotę norėtum išmokti“. Popietės metu užsiėmimo dalyvius supažindinome su smulkiąja lietuvių tautosaka - skaičiuotėmis. Vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė pateikė vaikams daugiau nei 30 įdomiausių, labiausiai paplitusių ar net šiek tiek primirštų žaidimų skaičiuočių. Vaikams taip patiko skaičiuotės, kad vėliau ir patys tarpusavyje varžėsi, kuris iš jų žino daugiau skaičiuočių.

Vasarą biblioteka - vaikus ir jaunimą bendroms veikloms sutelkianti erdvė. Čia susirinkusieji žaidžia stalo žaidimus, dalyvauja įvairiose bibliotekoje organizuojamose edukacijose. Šią vasarą jaučiamas didelis bibliotekos lankytojų susidomėjimas ir interaktyviais edukaciniais vaikams ir jaunimui skirtais žaidimais: „Pažink Europą“ ir „Gražiausios Lietuvos vietovės“. Džiugina tai, kad žaisdami šiuos žaidimus vaikai ne tik įgyja žinių, bet kartu tobulinami jų darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžiai.

Vasarą bibliotekoje gausu ne tik vaikų ir jaunimo, bet ir suaugusių skaitytojų, kurie priėmę „Vasaros skaitymo iššūkį“ aktyviai skaito knygas ir nekantriai laukia naujų leidinių savo bibliotekoje. Karmėlavos bibliotekoje vasarą skaitytojų akis ir širdis džiugino Robertos Kazlauskienė mezginių paroda, skirta tautinio kostiumo metams. Tai lietuviškais tautiniais raštais megztos kojinės, pirštinės, daugiaspalvės riešinės, dar kitaip vadinamos rankovėlėmis.

Kasdien vis dažniau pasirodantys voratinklių raštai tarsi pranašai mus įspėja apie artėjantį rudenį, kuris kiekvienam iš mūsų padovanos ilgus, nuostabius vakarus, kuriuos kviečiame praleisti su mėgstama knyga rankose, juk knygose slypi pasaulio išmintis.

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
D. Jankauskienė