Naujienos

Viešojoje bibliotekoje vasaros skaitymai ir pažintinės edukacinės popietės su virtualios realybės akiniais

Viešojoje bibliotekoje pažintinės edukacinės popietės su virtualios realybės akiniais

Visą vasarą vaikus ir jaunimą kvietėme aktyviai dalyvauti viešojoje bibliotekoje organizuojamuose tradiciniuose vasaros skaitymuose ir kitose kūrybiškumą skatinančiose edukacijose, panaudojant informacines technologijas. Rugpjūčio 8 d. visi, susirinkę į Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centre vykusią virtualios realybės edukacinių žaidimų popietę, kur naudojant specialias kompiuterines technologijas, bibliotekos lankytojams suteikiama galimybė virtualiai pakeliauti ir patiems pamatyti žymias istorines vietoves, aplankyti įvairias pasaulio šalis.

Kol vieni virtualios realybės edukacinio užsiėmimo dalyviai pilotavo erdvėlaivį, kiti, siekdami apsaugoti savo pilies vartus nuo piktųjų juodų žmogeliukų, mokėsi šaudyti iš lanko. Besidomintys kelionėmis, virtualis realybės akinių pagalba turėjo galimybę virtualiai pakeliauti po įvairias pasaulio vietoves ir interaktyviai pabuvoti prie žymiųjų Niagaros krioklių ar pasižvalgyti po Paryžiaus priemiesčius.

Rugpjūčio 7, 10 dienomis viešojoje bibliotekoje vykusių garsinių skaitymų metu naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis skaitėme ištraukas iš elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje esančių knygų: V. Žilinskaitės „Kelionė į Tandadriką“ ir lietuvių liaudies pasaką - „Užburta karalystė: Gulbė karaliaus pati“. Antroje užsiėmimo dalyje susirinkusieji trimatėje erdvėje kūrė karuseles ir kitus mėgstamiausius žaisliukus, kuriais žaisdavo vaikystėje. Vasaros skaitymai ir kitos moksleivių kūrybiškumą skatinančios veiklos didina moksleivių motyvaciją, saviraišką, bendravimą, lavina vaizduotę ir kūrybiškumą. Visi bibliotekoje vykstantys užsiėmimai nemokami, tad kviečiame atvykti į biblioteką ir smagiai praleisti laiką!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė