Naujienos

Viešojoje ir Eigirgalos bibliotekose vasaros atostogų metu bibliotekos lankytojus džiugina kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai

Kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai Eigirgalos bibliotekoje

Rugpjūčio 3 d. viešojoje bibliotekoje vykusių kūrybinių edukacinių užsiėmimų su naujomis informacinėmis technologijomis „Virtuali kelionė į animacijos ir žaidimų pasaulį“ metu, naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis skaitėme elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje esančią J. Basanavičiaus pasaką „Aukso tiltas“, kuri yra „100 knygų vaikams ir Lietuva“ literatūros sąraše.

Po skaitytos pasakos aptarimo, naudodamiesi dvimatės erdvės modeliavimo kompiuterinėmis progamomis „Pencil“ ir „Scratch“ bei trimatės erdvės modeliavimo kompiuterinėmis programomis: „Blender“ ir „Minecraft“, užsiėmimo dalyviai kurė skaitytos pasakos personažus: vieni kūrė auksinį pasakų tiltą su karalaičiais ir karžygiais, kiti modeliavo tvenkinyje nardančias žuvis ar laukais klajojančius žirgus.

Vasaros atostogų metu nuotaikingų ir smagių užsiėmimų netrūksta ir Eigirgalos bibliotekoje. Gausus jaunųjų bibliotekos lankytojų būrys aktyviai dalyvauja įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, kurių metu žaidžia, piešia ir dalyvaudami garsiniuose skaitymuose, skaito lietuvių autorių kūrinius. Jau antrus metus iš eilės didelio moksleivių susidomėjimo sulaukia Eigirgalos bibliotekoje vykstantys tapybos ant vandens (EBRU) užsiėmimai ir vasaros skaitymai. Paskutinio garsinių skaitymų susitikimo metu užsiėmimo dalyviai kartu su vyr. bibliotekininke D. Vensloviene skaitė H. Kunčiaus kūrinius: „Virtuvės tarakono nuotykiai“, „Šuniuko Triufelio nuotykiai“ ir kitas kupinas nuotykių, turiningas istorijas. Gera vaikų knyga gali būti skaitoma garsiai, kad ir jaunas ir vyresnis žmogus galėtų ja mėgautis. Vaikų knygos yra mūsų pirmasis kontaktas su literatūra - bekraščiu pasauliu, besitęsiančiu visą gyvenimą, todėl gyvybiškai svarbu, kad pirmasis kontaktas padėtų pamilti knygą ir atskleistų tikrąją jos vertę.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė
Eigirgalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D.Venslovienė