Naujienos

Viešojoje bibliotekoje intensyviai vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems

Viešojoje bibliotekoje intensyviai vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems

Sparčiai vystantis informacinėms technologijoms šiandien savo gyvenimo neįsivaizduojame be kompiuterio ar išmaniųjų telefonų, kurių dėka sužinome viso pasaulio naujienas, bendraujame socialiniuose tinkluose ar net laisvą laiką leidžiame žaisdami įvairius kompiuterinius žaidimus. Tam, kad galėtume pasinaudoti teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, būtinas vartotojų kompiuterinis raštingumas.

Siekiant patenkinti bibliotekos lankytojų poreikius, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kiekvieną mėnesį vyksta nemokami kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems. Aštuonių valandų trukmės kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems skirti vartotojui, siekiančiam išmokti naudotis kompiuteriu ar patobulinti turimus įgūdžius, dirbant su skirtingomis kompiuterinėmis programomis.

Kompiuterinio raštingumo mokymus viešojoje bibliotekoje vedančios vyr. bibliotekininkės R. Vasauskaitės pastebėjimu, nuolatiniai mokymų dalyviai yra vyresnio amžiaus žmonės, norintys įgyti darbo kompiuteriu teorinių žinių ir praktinių įgūdžių. Atsižvelgiant į besimokančiųjų gebėjimus, turimus įgūdžius, poreikius ir asmeninius interesus, mokymuose dalyviai susipažįsta su kompiuterio sandara, programine įranga, mokosi dirbti internete: susikurti elektroninio pašto dėžutę, siųsti ir gauti laiškus, dalintis nuotraukomis, naudotis elektroninėmis paslaugomis ar socialiniais tinklais (Facebook ir skype). Mokymų metu įgytos teorinės ir praktinės žinios pagerina besimokančiųjų gyvenimo kokybę bei sudaro galimybes klausytojams naudojantis įvairiomis paieškos sistemomis surasti aktualios informacijos internete ar socialinių tinklų pagalba virtualiai bendrauti su artimaisiais. Kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksta 4 darbo dienas po 2 valandas. Besimokančiųjų grupę sudaro ne daugiau kaip 10 žmonių. Registracija į mokymus vyksta telefonu (8-37) 55 17 94 arba el. paštu:  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė 
R. Vasauskaitė