Naujienos

Vasaros atostogų metu viešojoje bibliotekoje naujos ir patrauklios edukacinės programos vaikams ir jaunimui

Viešojoje bibliotekoje edukacinės programos vaikams ir jaunimui

Skaitymas - esminis įgūdis, kuris yra būtinas siekiant išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje. Norint nepasimesti informacijos šaltinių gausoje ir išmokti ką nors naujo, reikia mokėti susirasti informaciją, o tai gali atlikti tik skaityti mokantys žmonės. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuojamų vasaros skaitymų dalyvius ne tik skatiname kuo daugiau skaityti, bet ir norime parodyti jiems, kad skaitymas gali tapti patrauklia ir įdomia laisvalaikio veikla.

Liepos 24 ir 31 dienomis „100 knygų vaikams ir Lietuva“ vykusiuose garsiniuose vasaros skaitymuose naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis skaitėme elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje esančius lietuvių autorių kūrinius: R. Černiausko „Slieko pasaka“, J. Degutytės „Pelėdžiuko sapnas“ ir Maironio poemą „Pavasario balsai“. Po garsinių skaitymų užsiėmimo dalyviai naudodami „Minecraft“ programėlę trimatėje erdvėje kūrė sliekus, gyvates, pelėdas, bites ir kitus gyvius bei tarpusavyje varžėsi, kas greičiau ir taisyklingiau perskaitys eiliuotą tekstą.

Liepos mėnesį viešojoje bibliotekoje vykusiuose „Lego robotikos“ užsiėmimuose susirinkę jaunieji programuotojai mokėsi programuoti robotus. Vaikų sukonstruoti ir užprogramuoti robotai seka juodą liniją, geba pravažiuoti labirintą, išvalyti šiukšles, nugabenti krovinį iš vieno objekto į kitą ir net kovoja robotų sumo ringe. Rugpjūčio mėnesį „Lego robotikos“ užsiėmimai bibliotekoje nevyks, tad visų moksleivių su naujomis veiklomis robotikos užsiėmimuose lauksime rugsėjo mėnesį.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“, rugpjūčio mėnesį kviečiame dalyvauti virtualios realybės edukacinių žaidimų popietėse ir užsiėmimuose su „Minecraft“ ir „Actionbound“ programomis. Visos bibliotekoje vykstančios edukacijos nemokamos, tad kviečiame aktyviai dalyvauti ir kartu su mumis turiningai praleisti paskutinį vasaros mėnesį!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė