Naujienos

Kūrybinės edukacijos vaikams Domeikavos bibliotekoje

Kūrybinės edukacijos vaikams Domeikavos bibliotekoje

Liepos 21 ir 28 dienomis Domeikavos bibliotekoje vyko kūrybiniai užsiėmimai vaikams. Užsiėmimų tikslas - skatinti Domeikavoje gyvenantį ir besimokinantį jaunimą domėtis menu, o taip pat plėsti žinias informacinių technologijų srityje.

Liepos 21 dieną bibliotekoje vyko vaikams skirta edukacija „Origami - japoniškas popieriaus lankstymo menas“. Užsiėmimo metu moksleiviai lankstė įvairius objektus, o su kiekvienu naujai išlankstytu objektu sudėtingumo lygis vis didėdavo. Popieriaus lankstymas teigiamai veikia tam tikras vaikų smegenų dalis ir jų veiklą, stimuliuoja trimačio vaizdo suvokimą, o taip pat yra ir puikus laisvalaikio praleidimas. Užsiėmimo pabaigoje moksleiviai mokinėsi gaminti įvairias dekoracijas: popierines gėles, gyvūnėlius.

Liepos 28 dieną vykusiame užsiėmime „GIF - animuoto judančio paveikslėlio kūrimas“ naudodamiesi kompiuterinėmis programomis Microsoft Power Point ir Paint moksleiviai kūrė animuotus paveikslėlius. Užsiėmimo metu vaikai mokėsi išgauti paveikslėlio judesį skirtingose skaidrėse, taip pat atskirti skirtingo formato nuotraukas. Užsiėmime dalyvavę moksleiviai pasidžiaugė, kad šioje edukacijoje įgytas kompiuterio raštingumo žinias pritaikys ir mokykloje.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Eglė Štulaitė