Pradinis Naujienos Jaunųjų skaitytojų ir bibliotekos darbuotojų išvykos į Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę bei vaikų sanatoriją „Žibutė“ Kačerginėje

Jaunųjų skaitytojų ir bibliotekos darbuotojų išvykos į Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę bei vaikų sanatoriją „Žibutė“ Kačerginėje

Zapyškio bibliotekos kolektyvo viešnagė vaikų sanatorijoje „Žibutė“
Zapyškio bibliotekos kolektyvo viešnagė vaikų sanatorijoje „Žibutė“
„Geras žmogus negali būti abejingas“.
A. Vasiljevas

Vaikų sveikatos ugdymas - viena svarbiausių sveikatos stiprinimo grandžių, glaudžiai susijusių su ligų profilaktika. Šiltą ketvirtadienio popietę Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Bačėnienė kartu su skaitytojais lankėsi Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje. Apsilankymo tikslas - supažindinti jaunuosius bibliotekos lankytojus su šios ligoninės veikla ir papasakoti kaip žmogaus savijauta pakeičia mūsų gyvenimą.

Nepaisant to, kad čia vaikai sutiko daugybę sergančių senyvo amžiaus žmonių, Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje labai jauku ir gera. Ligoninės slaugytoja Danguolė Marmienė vaikams papasakojo kaip prižiūrimi jų pacientai, taip pat pasidžiaugė neseniai gauta parama iš Vokietijos - ligoniams skirtomis lovomis su automatiniu pakėlimu, kurios palengvina su sunkiais ligoniais dirbančių medikų darbą. Atsisveikindami su čia dirbančiu kolektyvu, personalui padėkojome už šiltą priėmimą ir viliamės, kad Vilkijos mieste esančioje slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, kurioje dirba atsakingi ir nuoširdūs darbuotojai, ligonių bus vis mažiau.

Zapyškio bibliotekos kolektyvo viešnagė vaikų sanatorijoje „Žibutė“ Kačerginėje

Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Elvina Čirkova kartu su Zapyškio bibliotekoje savanoriaujančiu skaitytoju Žilvinu Neliubšiu lankėsi Kačerginėje įsikūrusioje vaikų sanatorijoje „Žibutė“. Tą popietę vaikų sanatorijoje viešėjęs Ž. Neliubšys diabetu sergantiems vaikams vedė seminarą apie Lego robotiką.

Robotika - tai mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką, kuri radikaliai keičia visos žmonijos gyvenimą. Šiandien robotai vis dažniau naudojami kasdieniame gyvenime ir jau nebėra srities, kurioje nebūtų galima jų pritaikyti. Taigi, robotai tampa neatsiejama mūsų gyenimo dalimi. Sanatorijoje vykusio susitikimo metu vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi Žilvino Neliubšio pasakojimo apie robotikos mokslą, stebėjo demonstruojamas robotų kovas sumo ringe.   

Visus, kurie dar nesate susipažinę su robotais, kviečiame aktyviai dalyvauti visą vasarą Zapyškio bibliotekoje vykstančiuose neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimuose, kuriuose ne tik turiningai praleisite laiką, bet ir įgysite konstravimo ir programavimo įgūdžių. „Lego robotikos“ užsiėmimai Zapyškio bibliotekoje vyksta kiekvieną antradienį nuo 12 iki 14 valandos.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė
Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Elvina Čirkova