Pradinis Naujienos Vaikų vasaros skaitymuose dalyvauja ir tėveliai ir seneliai

Vaikų vasaros skaitymuose dalyvauja ir tėveliai ir seneliai

Vasaros skaitymai bibliotekoje
Vasaros skaitymai bibliotekoje

Besibaigiant antram vasaros mėnesiui, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje tęsiasi programa „Daugiau negu Vasaros skaitymai“. Paskutinėmis liepos mėn. dienomis bibliotekos Vaikų centras pakvietė vaikus, jų tėvelius ir senelius į Vytautės Žilinskaitės knygos „Melagių pilis“ skaitymus ir tapybos ant vandens edukaciją.

Pirmojoje edukacijos dalyje vaikai, jų tėveliai, seneliai skaitė žymios lietuvių prozininkės, humoristės, vaikų literatūros rašytojos Vytautės Žilinskaitės knygą „Melagių pilis“. Kaip rašoma laisvojoje enciklopedijoje „Wikipedija“: „Rašytoja dažniausiai pasakoja ne istorijas, o svarsto kokią nors problemą, ji „filosofuoja“ pasirinkta tema, naudomadasi stulbinačiomis hiperbolėmis, fantastiškais įsivaizdavimais, kurdama absurdiškas situacijas“. Taip pat ir skaitytoje knygoje „Melagių pilis“: pagrindinis veikėjas Dinas pakliūva į Melagių pilį dėl savo pomėgio meluoti. Toje pilyje viskas netikra: užuolaidos, maistas, o svarbiausia žmonės – jie taip pat netikri – melagiai. Ir nors atrodytų, melagiui Dinui Melagių pilyje turėtų patikti, tačiau joje jis jaučiasi blogai: kiti jį nuolat apgaudinėja. Dinas vis bando pabėgti iš pilies, tačiau jam nepavyksta. Pabėga jis tik tada, kai pradeda sakyti tiesą ir būti sąžiningas. Tuomet ir pilies nelieka. Pasirodo, ją mato tik melagiai. Štai tokia pamokanti istorija sužavėjo vaikus, tėvelius, senelius. Daugelį iš jų paveikė paslėptas knygos moralas: geriau būti sąžiningam ir sakyti tiesą.

Antrojoje popietės dalyje vyko tapybos ant vandens (EBRU meno) edukacija. Pasak specialistų, tapybos ant vandens terapija daro įtakos vaiko savijautai, padeda atsiskleisti, pasitikėti pedagogu. Greitai gaunamas rezultatas džiugina tuos, kurie turi dėmesio sutelkimo ir išlaikymo problemų. Šios edukacijos tikslas buvo atskleisti ir ugdyti vaikų kūrybinį potencialą, skatinti Garliavoje gyvenančių vaikų kūrybiškumą ir jų dalyvavimą kultūrinėse veiklose, padėti vaikams atrasti save, ugdyti bendravimo ir meninius gebėjimus, skatinti vaikų patriotiškumą, atkreipti jų dėmesį į artėjantį Lietuvos šimtmetį. 

Dėka projekto „Knygos menas bibliotekoje“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija, tapybos ant vandens pamokos visą 2017 m. vasarą vyksta ne tik Garliavoje, bet ir kai kuriuose bibliotekos padaliniuose.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr.bibliotekininkė
Neringa Klimauskienė