Pradinis Naujienos Piliakalnių metų ir skrydžio per Atlantą metinių paminėjimas Batniavoje

Piliakalnių metų ir skrydžio per Atlantą metinių paminėjimas Batniavoje

Piliakalnių metų ir skrydžio per Atlantą metinių paminėjimas Batniavoje
Piliakalnių metų ir skrydžio per Atlantą metinių paminėjimas Batniavoje

Atšventę valstybės dieną ir kartu su bendruomene sugiedoję Lietuvos himną, liepos 7-osios popietę su aktyviausiais bibliotekos lankytojais išsiruošėme į žygį dviračiais. Kelionės tikslas - minint Piliakanių metus aplankyti Jaučakių piliakalnį, esantį už 5 km. kaimyninėje Vilkijos seniūnijoje.

Šis piliakalnis pasirinktas neatsitiktinai. Batniavos seniūnijoje yra Paštuvos kaimas, kuriame, anot rašytinių šaltinių atskiroje kalvoje, juosiamoje bevardžių upelių, įrengtas Jaučakių piliakalnis. Piliakalnyje stovėjo Paštuvos pilis, paminėta 1323 m. Ją 1369 m. vasarą puolė kryžiuočiai. Po mūšio kryžiuočiai į pilį prasiveržė pro slaptą įėjimą, buvusį šalia gynėjų išardyto tilto į pilį. Dalis gynėjų pasidavė, kiti bandė prasiveržti Nemuno link, kur stovėjo tiltas, tačiau buvo išžudyti, pilies seniūnas Girdavas paimtas į nelaisvę. Pilis atstatyta, dar kartą minima 1413 m. žiemą. Susėdę piliakalnio šlaite nepamiršome ir vasaros skaitymų, kurių metu skaitėme ištraukas iš S. Paltanavičiaus knygos - „Didvyrių kalnas“. Pailsėję ir numalšinę alkį bei troškulį patraukėme namų link, į kuriuos grįžome praturtėję naujomis žiniomis bei įspūdžiais.

Kitas įsimintinas vasaros skaitymų bei edukacinių užsiėmimų susitikimas bibliotekoje vyko liepos 17 dienos popietę. Renginio metu, minėdami skrydžio per Atlantą metines, skaitėme ištraukas iš G. Sviderskytės knygos „Darius ir Girėnas. Istorija ir legenda“. Po skaitymų pasitelkę kūrybinius gebėjimus ir vaizduotę gaminome lėktuvėlius iš skalbinių segtukų bei ledų pagaliukų.

Batniavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Danutė Mejarienė