Pradinis Naujienos Projektas „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“ pusiaukelėje

Projektas „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“ pusiaukelėje

Viešojoje bibliotekoje lobių paieškų orientacinės varžybos su „Actionbound“
Viešojoje bibliotekoje lobių paieškų orientacinės varžybos su „Actionbound“

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą - „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose nuo kovo iki lapkričio mėnesio organizuojami edukaciniai užsiėmimai moksleiviams su naujomis informacinėmis technologijomis, kartu prijungiant ir didelio populiarumo moksleivių tarpe sulaukusius vasaros skaitymus.

Liepos 17 - 21 dienomis „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ vykusiuose garsiniuose vasaros skaitymuose naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis skaitėme elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje esančius lietuvių autorių kūrinius: V. Tamulaičio „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“, S. Nėries „Eglė žalčių karalienė“ ir V. Misevičiaus „Danuko Dunduliuko nuotykiai“. Po skaitymų užsiėmimo dalyviai naudodamiesi „Minecraft“ programėle statė boružėles ir skruzdėlytes bei tarpusavyje varžėsi, kas greičiau perskaitys tekstą ir atspės draugo suvaidintą knygos personažą.

Virtualios realybės edukacinių žaidimų popietės dalyviai turėjo galimybę virtualiai pakeliauti po saulės sistemos planetas, taip pat susipažinti su žmogaus anatomija, analizuojant žmogaus kūno ir smegenų sandarą. Mėgstantys gyvūnus moksleiviai žaidė su išmaniuoju šuneliu - robotu. Edukacinių užsiėmimų dalyviams teko atlikti daugybę užduočių - vieni pilotavo erdvėlaivį, kiti, siekdami apsaugoti savo pilies vartus nuo piktųjų juodų žmogeliukų, mokėsi šaudyti iš lanko.

Ketvirtadienį vykusiose orientacinėse varžybose „Pažinkime Garliavos vietoves interaktyviai“, kurių tikslas - keliaujant bibliotekos darbuotojų sukurtu pažintiniu maršrutu ir naudojant „Actionbound“ programą, interaktyviu būdu susipažinti su Garliavos miesto istorija ir jame esančiais lankytinais kultūriniais objektais. „Actionbound“ - tai kraštotyrinis orientacinis interaktyvus žaidimas, kuriame sportas bei azartas persipina su savo krašto pažinimo džiaugsmu. Keliaujančiųjų numatytu maršrutu varžybų dalyvių kiekviename objekte laukė užduotys, kurias įvykdžiusieji turėjo galimybę surasti bibliotekoje paslėptą lobį. Visi varžybų dalyviai pasirodė šauniai, o pirmųjų vietų nugalėtojų laukė saldžios dovanos ir bibliotekos įsteigti prizai. Visos bibliotekoje organizuotos edukacijos yra nemokamos, tad kviečiame vaikus ir jaunimą atvykti į biblioteką, kurioje kiekvienas lankytojas ras sau mėgstamą veiklą ir turiningai praleis laisvalaikį!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė