Pradinis Naujienos Domeikavos bibliotekoje - animuotos judančios knygelės kūrybinės dirbtuvėlės ir Lego robotikos užsiėmimai moksleiviams

Domeikavos bibliotekoje - animuotos judančios knygelės kūrybinės dirbtuvėlės ir Lego robotikos užsiėmimai moksleiviams

Domeikavos bibliotekoje animuotos judančios knygelės kūrybinės dirbtuvėlės
Domeikavos bibliotekoje animuotos judančios knygelės kūrybinės dirbtuvėlės

Liepos 14 dieną į Domeikavos biblioteką atskubėję moksleiviai dalyvavo animuotos judančios knygelės kūrybinėse dirbtuvėlėse. Užsiėmimo tikslas - skatinti Domeikavoje gyvenančius moksleivius domėtis menu bei patiems užsiimti kūryba.

Vyr. bibliotekininkė E. Štulaitė užsiėmimo dalyviams papasakojo pagrindinius animuotos knygelės gamybos principus ir pademonstravo kaip efektyviau išgauti judantį vaizdą knygelėse. Gaminant knygelę iš didelio kiekio, tačiau mažai besiskiriančių paveiksliukų išgaunamas lėtas judesys. Norint, kad knygelėje esantys vaizdai keistųsi greitai, rekomenduojama didinti paveiksliukų tarpusavio skirtingumą ir mažinti paveikslėlių skaičių. Šių patrauklių animuotų knygelių turiniui mokiniai turėjo visišką kūrybinę laisvę, tad knygeles papuošė originalūs ir įvairūs vaikų nupiešti piešiniai. Animuotų knygelių gamyba nesudėtingas procesas, lavinantis vaikų vaizduotę bei skatinantis jų kūrybinį potencialą, o kartu tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, todėl vaikai savo įgytas žinias ir norimas vizualizuoti istorijas galės pratęsti ir namuose.

Lego robotikos užsiėmimai moksleiviams 

Visą vasarą Domeikavos bibliotekoje antradieniais ir penktadieniais vyksta Lego robotikos užsiėmimai, kurių tikslas - skatinti Domeikavoje gyvenančius moksleivius domėtis ir tobulinti žinias robotikos mokslo srityje. Užsiėmimų metu vaikai susipažįsta su Lego detalėmis ir robotų sensoriais, o žinias įtvirtina konstruodami Lego robotus. Siekiant suprasti sąsają tarp roboto ir jam paskirtų komandų, vaikai naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais mokosi programavimo. Greitu metu vyksiančios robotų kovos bus puikus ir įdomus laisvalaikio praleidimas užsiėmimų metu, o ir taip pat puikus būdas pasitikrinti įgytas žinias. Tokio pobūdžio užsiėmimai sukuria palankias sąlygas vaikams ne tik mokytis robotikos, bet ir lavinti loginį mąstymą ir susipažinti su naujais draugais.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Štulaitė