Pradinis Naujienos Batniavos ir Linksmakalnio bibliotekose garsiniai vasaros skaitymai ir tapybos ant vandens užsiėmimai

Batniavos ir Linksmakalnio bibliotekose garsiniai vasaros skaitymai ir tapybos ant vandens užsiėmimai

Nuotaikingi vasaros skaitymai ir tapybos ant vandens užsiėmimai Batniavos bibliotekoje
Nuotaikingi vasaros skaitymai ir tapybos ant vandens užsiėmimai Batniavos bibliotekoje

Tęsiant jau tradicija tapusius vasaros skaitymus, Batniavos ir Linksmakalnio bibliotekose vasaros metu vaikai ir paaugliai aktyviai dalyvauja garsiniuose vasaros skaitymuose, nuo kurių neatsiejami ir tapybos ant vandens (EBRU) užsiėmimai.

Įpusėjus vasarai Batniavos bibliotekoje vykusių garsinių vasaros skaitymų metu perskaitytos dvi šimtuko vaikams ir Lietuvai knygelės - tai K. Kubilinsko „Bebenčiukas ir kvailutė“ bei V. Žilinskaitės „Melagių pilis“. Džiugina tai, kad skaitymuose dalyvauja ir mažųjų bibliotekos lankytojų mamos. Skaitymas lavina vaikų vaizduotę, praturtina kalbinius įgūdžius ir skatina kūrybiškumą. Juk skaityti galima labai išradingai - pasiskirstant vaidmenimis ar kuriant knygų personažus. O kai skaitymuose dalyvauja ir kiti šeimos nariai - mama, tėtis, brolis ar sesė, skaitymas teikia dar didesnį malonumą. Didelio moksleivių susidomėjimo sulaukė ir tapybos ant vandens užsiėmimai, į kuriuos kaskart susirinkdavo vis gausesnis dalyvių skaičius. Jaunųjų menininkų amžius labai įvairus - nuo 4 iki 15 metų. Per šešis tapybos ant vandens užsiėmimus Batniavos bibliotekoje apsilankė virš penkiasdešimt vaikų, kurie nupiešė 46 originalius piešinius.

Kai vasara nedžiugina karštais orais, o iki mokslo metų pradžios liko dar kelios savaitės, Linksmakalnio bibliotekoje vasaros atostogų metu gausu jaunųjų bibliotekos lankytojų. Čia susirinkusieji žaidžia stalo futbolą ir antrus metus iš eilės dalyvauja tapybos ant vandens - EBRU užsiėmimuose. Linksmakalnio bibliotekoje vykstančių vasaros skaitymų dalyviai kartu su vyr. bibliotekininke J. Pranciuliene skaitė J. Biliūno „Brisiaus galą“, vyresnieji priėmę skaitymo iššūkį dalyvauja skaitymo varžytuvėse. Juk laikas, praleistas su puikia knyga rankose, praplečia pasaulio vaizdą, suteikia naują patyrimą ir naujas žinias. Tad skaitykime ir dalinkimės šiuo skaitymo malonumu ir žiniomis su kitais!  

Batniavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Mejarienė
Linksmakalnio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Jelena Pranciulienė