Naujienos

Vasaros skaitymai Rokų ir Domeikavos bibliotekose ir nuotaikinga išvyka į Lentainių piliakalnį

Vasaros skaitymai Domeikavos bibliotekoje ir nuotaikinga išvyka į Lentainių piliakalnį

Apsiniaukusią ir lietingą liepos antrąją savaitę į Rokų biblioteką rinkosi bibliotekos skaitytojai, kurioje vyko garsiniai skaitymai „Lietuvišką knygą atvertus“, skirti akcijai „Vasara su knyga“, stalo žaidimai ir piešimas ant asfalto.

Vasaros skaitymai Rokų bibliotekoje - „Lietuvišką knygą atvertus“

Garsinių skaitymų dalyviams pristatyta Salemono Paltanavičiaus kūryba neatsitikinai - juk vasara neįsivaizduojama be gamtos. Salemonas Paltanavičius yra labiausiai gamtą jaučiantis rašytojas, rašantis vaikams. Jis moko vaikus mylėti gamtą ir knygas, tad itin vasariški jo tekstai labai patiko garsinių skaitymų dalyviams. Popietės metu vaikams pristatyta naujai išleista S. Paltanavičiaus knygelė - „Maži ežiuko sapnai“. Kartu su vyr. bibliotekininke I. Petriškiene vaikai skaitė ištraukas iš šios knygelės, leisdamiesi į kelionę po sapnus su svajokliu ežiuku. Knyga šilta ir graži, papuošta spalvingomis dailininkės Lina Eitmanytės - Valužienės iliutracijomis. Susidomėję S. Paltanavičiaus kūryba vasaros skaitymų dalyviai išsirinko po knygelę ir žadėjo vasaros skaitymus pratęsti namuose. Smagu, jog mažieji bibliotekos lankytojai vasarą ne tik atostogauja, bet ir draugauja su knyga, aktyviai lankosi bibliotekos renginiuose.

Vasaros skaitymai ir išvyka į Lentainių piliakalnį Domeikavoje

Liepos 3 dieną Domeikavos biblioteka organizavo išvyką į Lentainių piliakalnį, esantį Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, Domeikavos seniūnijoje tarp Domeikavos ir Radikių. Prie piliakalnio buvo aptarta piliakalnio atsiradimo istorija, apžiūrėta aikštelė bei pylimas. Pasigėrėję nuostabiu nuo piliakalnio atsiveriančiu kraštovaizdžiu, šioje ramybe dvelkiančioje neįprastoje aplinkoje pradėjome vasaros skaitymus. Domeikavos bibliotekos skaitytojų sprendimu buvo pasirinktos kelios knygelės iš Lietuvos šimtmečiui skirto knygų sąrašo „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Daugiau nei valandą laiko Lentainių piliakalnyje praleidę moksleiviai su vyr. bibliotekininke J. Navickiene garsinių skaitymų metu skaitė ištraukas iš knygų, aptarė jų turinį, diskutavo kuri gi knygelė būtų pati įdomiausia skaityti. Skaitymuose dalyvavę vaikai patikino, kad ši išvyka ir skaitymai neįprastoje aplinkoje jiems labai patiko, tad dėkojame visiems skaitymų dalyviams ir kviečiame visus bibliotekos lankytojus aktyviai dalyvauti visą vasarą vykstančiuose vasaros skaitymuose Domeikavos bibliotekoje.

Rokų padalinio vyr. bibliotekininkė I. Petriškienė
Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Navickienė